KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Taiwan Wuyi Hong Shui

Taiwan Wuyi Hong Shui

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Taiwan Wuyi Hong Shui – ciemny, mocno palony i utleniany oolong z Tajwanu. Oto co stanie się, kiedy krzewy ze słynnych gór Wuyi poddamy tradycyjnej tajwańskiej obróbce. 
 
Suche liście pachną jak klasyczny palony oolong tajwański – doszukamy się tu skojarzeń ze skórką chleba i ciemnym miodem. Zaskoczenie czeka nas dopiero po zaparzeniu. Napar nie jest tak słodki jak większość palonych oolongów z Tajwanu, ma w sobie więcej elegancji, przyjemną, oblepiającą podniebienie teksturę. Nie brak tu też charakterystycznego mineralnego smaku, który jest zasługą wykorzystanego szczepu krzewu herbacianego. Jak można się spodziewać po tym typie herbaty, wytrzymuje wiele parzeń i nadaje się do wieloletniego leżakowania. 
 
Krzewy wykorzystane do stworzenia tej herbaty są potomstwem bliżej nieokreślonych kultywarów zaimportowanych na Tajwan z chińskiej prowincji Fujian na początku XX wieku. Obecnie stosowane są coraz rzadziej, gdyż ich uprawa i obróbka wymaga większego wkładu pracy ludzkiej. Liście zostały poddane mistrzowskiemu, kilkukrotnemu paleniu w piecu. 
 
Zbiory: październik 2016 (zbiór ręczny)
Kultywar: Wuyi Zhong (武夷種)

Herbata pakowana na Tajwanie w estetyczne torebki próżniowe po 100g każda. Zamawiając 100g tej herbaty otrzymają ją Państwo w oryginalnym opakowaniu.
 
Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
96℃
I 1 min; II 40s; III 1,5 min
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, używając ok. 5g liści na 100ml wody i rozpoczynając od około 20-sekundowego parzenia
Oceny i opinie
Genialny Ollong, bogaty aromat, złożony smak samego naparu ,długi 'after taste',dla miłośników Da Hong Pao,będzie wspaniałym doświadczeniem .
Michal Szwarc | 27.09.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)

Zdjęcia:

Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test