KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Yesheng Zhengshan Xiaozhong 2017

Yesheng Zhengshan Xiaozhong 2017

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Yesheng Zhengshan Xiaozhong 2017 – dziki Lapsang w wersji „bez dymu”, niewędzonej. Herbata o jakości rzadko spotykanej na zachodnim rynku. 
 
Aromat suchych liści kojarzyć się może z różnymi owocami tropikalnymi, szczególnie z longanem lub liczi i szczególnie po wrzuceniu do ogrzanego wcześniej naczynia. W smaku ponownie odnajdujemy longan, ale też nuty miodowe i kwiatowe. Napar jest klarowny, a posmak długi i intensywny. To herbata rosnąca pół-dziko w Tongmu Guan, najbardziej cenionym miejscu produkcji Zhengshan Xiaozhong
 
„Zhengshan” znaczy „wewnątrz gór” i odnosi się to właśnie do pochodzenia tej herbaty, w wewnętrznych partiach gór Wuyi, znanych głównie z produkcji słynnych oolongów skalnych. „Xiaozhong” to natomiast ogólna nazwa dla herbacianych krzewów odmiany małolistnej.
Zhengshan Xiaozhong jest jedną z najbardziej tradycyjnych i najdłużej produkowanych herbat czarnych na świecie – jej historia sięga XVIII wieku. Inna jej nazwa to „Lapsang Souchong”, jednak na Zachodzie kojarzy się ona głównie z silnie wędzoną herbatą. Dlatego też dla odróżnienia tradycyjnej niewędzonej lub lekko wędzonej herbaty stosujemy współczesny zapis chiński – Zhengshan Xiaozhong.
 
Zbiory: wiosna 2017
 
Sposoby parzenia
5g/250ml
90-96°C
I 2 min; II 3 min; III 5 min
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, używając 5-6g liści na 100 ml. Sugerowany przez nas czas pierwszego parzenia to 20 sekund.
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Tagi: lapsang, wuyi, yesheng
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test