TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Yesheng Zhengshan Xiaozhong 2017
Yesheng Zhengshan Xiaozhong 2017 – dziki Lapsang w wersji „bez dymu”, niewędzonej. Herbata o jakości rzadko spotykanej na zachodnim rynku. 
 
Aromat suchych liści kojarzyć się może z różnymi owocami tropikalnymi, szczególnie z longanem lub liczi i szczególnie po wrzuceniu do ogrzanego wcześniej naczynia. W smaku ponownie odnajdujemy longan, ale też nuty miodowe i kwiatowe. Napar jest klarowny, a posmak długi i intensywny. To herbata rosnąca pół-dziko w Tongmu Guan, najbardziej cenionym miejscu produkcji Zhengshan Xiaozhong
 
„Zhengshan” znaczy „wewnątrz gór” i odnosi się to właśnie do pochodzenia tej herbaty, w wewnętrznych partiach gór Wuyi, znanych głównie z produkcji słynnych oolongów skalnych. „Xiaozhong” to natomiast ogólna nazwa dla herbacianych krzewów odmiany małolistnej.
Zhengshan Xiaozhong jest jedną z najbardziej tradycyjnych i najdłużej produkowanych herbat czarnych na świecie – jej historia sięga XVIII wieku. Inna jej nazwa to „Lapsang Souchong”, jednak na Zachodzie kojarzy się ona głównie z silnie wędzoną herbatą. Dlatego też dla odróżnienia tradycyjnej niewędzonej lub lekko wędzonej herbaty stosujemy współczesny zapis chiński – Zhengshan Xiaozhong.
 
Zbiory: wiosna 2017
 

Yesheng Zhengshan Xiaozhong 2017

chwilowo niedostępny

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki ZAGRANICZNE za 45 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
typ:
czarna, klasyczna
region:
Chiny, fujian
zbiory:
wiosenne/first flush, 2017
Parzenie
5g/250ml
90-96°C
I 2 min; II 3 min; III 5 min
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, używając 5-6g liści na 100 ml. Sugerowany przez nas czas pierwszego parzenia to 20 sekund.
OCEŃ PRODUKT
     
     

trwa wysyłanie opinii...

ostatnio przeglądane