TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Fang Gu

Czajniczek Yixing Fang Gu
Czajniczek Yixing Fang Gu – czajniczek z Yixing dla tradycjonalistów. Klasyczny kształt i bardzo dobra jakość wykonania.
 
Styl tego czajniczka – Fǎng Gǔ (chn. 仿古) – to jeden z najbardziej klasycznych kształtów. Nazwę tę można tłumaczyć jako „w starym stylu” lub „wzorowany na antyk”. Elegancka prostota to słowa najlepiej oddające charakter tego czajnika.
 
Wielkość czajniczka predestynuje go do parzenia w stylu gongfu cha dla większej liczby osób, a jednocześnie jest już wystarczająco duży, aby używać go do parzenia w stylu zachodnim – w subiektywnym odczuciu autora opisu jest to świetny czajniczek do parzenia herbat czarnych.
 
Jakość wykonania nie pozostawia pola do jakichkolwiek zarzutów. Dobra dynamika wylewania naparu i dokładne dopasowanie elementów to cechy, na które przy wyborze czajniczka z Yixing trzeba zwracać uwagę w pierwszej kolejności! Poza standardową, desygnującą pochodzenie pieczęcią na denku, czajniczek ten ma też dwie małe pieczęcie autora na wewnętrznej stronie pokrywki i jedną na rączce. Glinka perfekcyjnie wypalona, nie emituje żadnych niepożądanych zapachów.
 
Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W blisko dziesięcioletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  
 
Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Polecane jest również, by w czajniczku raz przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy pu’ery).
 
Pojemność: 280ml
Waga: 246,1g
Długość całkowita: 14,5 cm
Wysokość z porywką: 9 cm
Szerokość: 9,7 cm
akcesoria:
przeglądane