KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Ya Bao Yesheng

Ya Bao Yesheng

Aromat:
     
(ocena: 4.25/5)
Smak:
     
(ocena: 4.50/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu

Ya Bao Yesheng   młode pąki dzikiej odmiany drzew herbacianych rosnących w prowincji Yunnan. Z tych samych drzew najczęściej produkuje się herbaty pu-erh, przez co Ya Bao czasem nazywane jest „białym pu-erhem”.

Wygląd tej herbaty jest zupełnie odmienny od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni – to nierozwinięte lub częściowo rozwinięte pąki zespolone ze sobą. Pochodzą one z drzew odmiany Camellia Sinensis var. dehongensis, nazywanej też „odmianą purpurową”. 

Smak i aromat: bardzo unikalny i charakterystyczny dla tej herbaty, łączy w sobie słodkość z lekką ostrością sosnowych igieł. Arbuzowy posmak z wyczuwalną nutą wanilii. Całość bardzo lekka.

Sposób parzenia: Jedeen gram herbaty odmierzamy na każde 50 ml wody.  Polecamy parzyć tę herbatę dwa, trzy, maksymalnie cztery razy. Parzymy w tempeeraturze 95ºC przez 1,5 minuty, drugie parzenie 95ºC i 3 minuty, trzecie parzenie 5-6 minut również w temp. 95ºC.

* Dla uzyskania właściwego smak należy pamiętać, aby po każdym parzeniu oddzielić liście od naparu.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan


Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
95 ºC
I parzenie 1,5 min.; II 3 min.; III 6 min.
Oceny i opinie
Pyszna, klarowna i orzeźwiająca z delikatną nutą słodyczy.
Łukasz Pawłowski | 16.03.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Ma coś w sobie. Arbuzowy posmak faktycznie jest, zakończony słodką nutą. Dla mnie jednak zbyt słodka, lekko wręcz mdła, choć może niewłaściwie zaparzyłem, sprawdzę jeszcze parzenie gongfu, może dojdzie trochę cierpkości. W każdym razie warta spróbowania dla unikalnego smaku.
Maciej Cieślik | 09.06.2016
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Najlepsza herbata ją piłam. Cudowna !!!!
Sylwia Zych | 13.05.2016
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Pokładałam ogromne nadzieje w tej herbacie. Smak ciekawy jak na białą herbatę, lecz gdy jej posmakowałam, to poczułam, że smak do złudzenia przypomina najzwyczajniejszy w świecie suszony kwiat bzu, który popijam raczej z obowiązku podczas przeziębień.
Małgorzata Łubiarz | 07.01.2016
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(2/5)
W moim osobistym rankingu herbat zajmuje jedno z najwyższych miejsc,Herbaciany ewenement. Polecam każdemu herbaciarzowi.
Artur Gontarczyk | 13.12.2015
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Świetna, orzeźwiająca, polecam wyższą temperature i krótszy czas, bardzo ciekawy smak, faktycznie sosnowy, długo utrzymuje się na języku który lekkp drętwieje. Nie ma obawy przed przeparzeniem. Napsr jasny ale aromatyczny, Polecam, jedna z moich ulubionych herbat wogóle.
Łukasz Mazur | 16.06.2015
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Powiem szczerze - jest to jedna z najlepszych herbat, jakie w życiu piłem. Smak w rzeczy samej jest unikalny. Tego po prostu trzeba spróbować. Już sam wygląd nawet sprawia, że mamy do czynienia z czymś zupełnie wyjątkowym. Ya Bao to prawdziwy skarb. Obowiązkowa pozycja dla każdego herbaciarza.
Aleksander Krzyżanek | 12.10.2014
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Delikatna jak na białą herbatę przystało i przy tym dobra lecz aromat nie jest zbyt intensywny.
Marek Terka | 10.05.2013
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(5/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test