KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
White Nepal Himalayan

White Nepal Himalayan

Aromat:
     
(ocena: 4.33/5)
Smak:
     
(ocena: 4.33/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu

White Nepal Himalayan - herbata biała z Nepalu o wspaniałym kwiecisto-owocowym aromacie przypominającym brzoskwinie i mango. Smak ma delikatne oblicze, o charakterystycznym lekkim posmaku długo pozostającym w ustach.

Nepal znany jest z ortodoksyjnego podejścia do uprawy oraz czystości produkcji bez stosowania środków chemicznych.

Producent tej herbaty - Himalayan Shangrila Tea Producers - jest jednym z 14. producentów herbaty zrzeszonych w HOTPA (Himalayan Orthodox Tea Producers Association).

Parzenie: Jest to herbata wymagająca dłuższego parzenia (przynajmniej 3-4 minut) jeśli chce się odkryć pełnię jej smaku. Zalecamy również delektować się aromatem herbaty po ogrzaniu czajniczka. Optymalna temperatura to 85-90°C , choć warto poeksperymentować z innymi temperaturami wody.

Kraj pochodzenia: Nepal, Ilam

* Dla uzyskania właściwego smaku i "wydobycia" z herbaty zdrowotnych właściwości, należy pamiętać, aby po każdym parzeniu oddzielić liście od naparu.

Zobacz nasz filmik o herbatach z Nepalu!

 

Sposoby parzenia
3 g / 150 ml
85-90°C
3-4 min.
Oceny i opinie
Pyszna herbata z typowymi cechami nepalskich herbat. Delikatny aromat i mocno pobudzajaca, jak na herbatę białą przystało. Polecam choc raz użyć proporcji 5g/100ml by poczuć co tak na prawdę w sobie kryje ta herbata. Dla zwolenników prawdziwych bomb smakowych polecam jednak czarne herbaty z Nepalu.
Grzegorz Gorczyca | 08.04.2016
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Absolutnie pierwsza klasa.
Bartosz Leśko | 07.12.2012
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Aromat suszu tej herbaty wspaniały. Zapowiadało się ciekawie, niestety po zaparzeniu już tak nie było. Gdzieś ten aromat umknął, może został w puszce, trudno stwierdzić. Na szczęście w ustach ponownie rozbudza się ów unikalny aromat, aczkolwiek nie tak silny jak aromat samego suszu. Moc ok., zaparzałem 4 razy i nie odczuwałem jakiegoś wyraźnego spadku. Tak czy owak warto spróbować, herbata wyróżnia się smakiem od innych białych herbat. Oczywiście to tylko moje indywidualne doznania, a każdy ma swoje, dlatego warto próbować:)
Zbigniew Janicki | 04.12.2012
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test