KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Malawi White Peony

Malawi White Peony

Aromat:
     
(ocena: 4.50/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu

Malawi White Peony - znana od 80 lat, kiedy to odmiana krzewu chińskiej Białej Piwonii (Bai Mu Dan) zawitała na tereny afrykańskiego państwa Malawi.

Herbata pochodzi z rejonu upraw położnych w południowej części Malawi, w okolicy miasta Thyolo. 

Ten afrykański Bai Mu Dan smakuje spójnie, lecz odmiennie od chińskiego - bladożółty napar ma w sobie lekko ziołowy posmak, ale można w nim wyczuć delikatne kwiatowo-różane tony. Napar jest przyjemny, miękki i gładki. Pozycja warta spróbowania.

Kraj pochodzenia: Malawi (Afryka), ogród Satemwa

* Dla uzyskania właściwego smaku i „wydobycia” z herbaty zdrowotnych właściwości, należy pamiętać, aby po każdym parzeniu oddzielić liście od naparu.

Sposoby parzenia
3 g / 150 ml
80 - 85ºC
1-4 min.
Parzenie 1-4 minuty w temperaturze ok. 80 - 85ºC.
Oceny i opinie
Z jednej strony smakuje jak dobry jakościowo Bai Mu Dan, z drugiej jednak zachowuje przy tym swój własny, oryginalny charakter. Aromat jest trochę trawiasty, z wyraźnymi nutami cytrusowymi, które jednak nikną przy kolejnych parzeniach . Smak w porównaniu do klasycznej białej piwonii jest mniej ziołowy a bardziej pikantny, żywiczny, wpadający trochę w klimaty herbaty czarnej . Na pewno miłośnicy Bai Mu Dana nie będą zawiedzeni, warto spróbować by zobaczyć jak kraj uprawy wpływa na jego walory smakowe.
Paweł Mazurek | 30.12.2016
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Jedna z najlepszych białych jakie piłem, ogromna różnica w stosunku do podstawowej wersji Pai Mu Tan, na prawdę warta dołożenia kilku złotych.
Tomasz Augustyniak | 05.08.2013
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test