TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Tongmuguan Xiaozhong 2023

mistrzowski blend herbat czarnych z rezerwatu Tongmuguan

Tongmuguan Xiaozhong 2023
NOWOŚĆ
Tongmuguan Xiaozhong 2023 – mistrzowski blend herbat z rezerwatu Tongmuguan – bardzo aromatyczny, pełny i intensywny, z klasycznym posmakiem tropikalnych owoców. 

Kwiaty – dużo kwiatów w aromacie. Jest to aromat bardzo wyrazisty, przypominający bardziej intensywnie pachnące kwiaty ogrodowe niż lekkie dzikie kwiaty. Smak jest pełny i zbalansowany, z cięższym body. W pierwszym odczuciu nadal dominują aromaty kwiatowe, ale przekształcają się w posmak tropikalnych owoców, z wybijającym się longanem, co charakterystyczne dla oryginalnych herbat Zhengshan Xiaozhong. 

Ta herbata jest autorską mieszanką pana Yanga, którego znacie z naszego tradycyjnie wędzonego Lapsanga i herbaty Chi Gan. Użył w tej herbacie liście dziko rosnących krzewów lokalnej odmiany caicha i liście starych krzewów z jego własnego pola, jak we wspomnianej herbacie Chi Gan, ale nieco mniejsze, wcześniej zbierane. Wybierane są tylko krzewy w wieku powyżej 50 lat. Efekt to coś więcej niż tylko suma dwóch składników, co przypomina nam o tym, że tworzenie dobrych mieszanek jest umiejętnością równie istotną, co sama produkcja herbaty.  Oferujemy tę herbatę w takiej samej cenie, jak jej cena detaliczna w Chinach.

Zbiory: wiosna 2023
Szczep: caicha 菜茶
Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, Tongmuguan
 
herbata:
smak:
aromat:
region:
Parzenie
5g / 250ml
ok. 90°C
I parzenie 2 minuty
II 4 minuty
2 parzenia
Zdecydowanie polecamy parzenie tej herbaty w gaiwanie (5g / 100ml / 90°C, krótkie parzenia). Ale jeśli kupujesz tę herbatę, to pewnie już o tym wiesz.
przeglądane