KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Taiwan Wuyi Hong Cha 2017

Taiwan Wuyi Hong Cha 2017

Aromat:
     
(ocena: 4/5)
Smak:
     
(ocena: 4.50/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Taiwan Wuyi Hong Cha – tajwańska herbata czarna o urzekającym aromacie i słodkim smaku. Dostępna w bardzo ograniczonej ilości.

Cukierkowa – tak w skrócie można określić tę herbatę. Jej słodycz jest jednak naturalna i lekka, miodowy charakter podszyty jest żywiczno-ziołowymi akcentami. Nawet parzona długo i nieuważnie, herbata ta nie będzie gorzka. Posiada wiele cech wspólnych z Shui Xian Hong Cha, kosztując blisko dwukrotnie mniej.

Krzewy wykorzystane do stworzenia tej herbaty są potomstwem bliżej nieokreślonych kultywarów zaimportowanych na Tajwan z chińskiej prowincji Fujian na początku XX wieku. Obecnie stosowane są coraz rzadziej, gdyż ich uprawa i obróbka wymaga większego wkładu pracy ludzkiej.

Zbiory: kwiecień 2017 (zbiór ręczny)
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Banqiaoxiang
Kultywar: Wuyi Zhong (武夷種)
 
Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
96℃
3-4 min
Oceny i opinie
Piłem już wiele "czarnych" herbat, ale ta dla mnie ma najwspanialszy aromat i smak: pełny, z lekką dozą "słodyczy". Aromat bardzo wyraźny.
Piotr Skutil | 07.09.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Aromat suszu jest bardzo ciężki, miodowo-żywiczny, powiedziałbym, że pachnie podobnie do porządnie odstalego miodu połtoraka. Parzyłem rzecz jasna po swojemu czyli dłużej w niższej temperaturze: 5 minut w 90 stopniach. Napar był brązowy, niezbyt ciemny. W smaku lekki, niedługo utrzymywał się w ustach. Aromat i smak były dosyć ciężkie, żywiczne (jak ktoś w dzieciństwie jadał sosnową żywicę wie o czym pisze). W tle nutki kakao i gryczanego, ostrego miodu. Herbata naturalnie słodka, podobnie właśnie jak sosnowa żywica. Bardzo dobra, z pewnością zagości częściej w moim dzbanuszku.
Jerzy Jabłoński | 23.03.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test