TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Sencha Nanmei Organic 2023

Sencha Nanmei Organic 2023
Sencha Nanmei Organic 2023 – wyśmienita klasyczna herbata sencha z ekologicznych upraw państwa Ichiji z dystryktu Soo w prefekturze Kagoshima. Owocowa, orzeźwiająca, a przede wszystkim fantastycznie zbalansowana.

Napar jest klarowny, co wskazuje na niezbyt długą obróbkę parą wodną. Jego barwa to bardzo żywy odcień zieleni. Liście uformowane w łądne igiełki mają intensywnie zielony kolor – ujawnia się tu pierwsza cecha charakterystyczna kultywaru Nanmei, którego liście mają intensywną barwę nawet wtedy, kiedy nie są uprawiane pod zacienieniem. 

Smak delikatny, orzeźwiający, kieruje się raczej ku nutom owocowym i kwiatowym, ale przy dłuższym parzeniu w niskiej temperaturze da się z niej wyciągnąć też wyraźne umami. Podniesienie temperatury w drugim i trzecim parzeniu pozwala cieszyć się dobrze zbalansowaną i przyjemną cierpkością, natomiast dłuższe parzenie w niższej temperaturze (ok. 70-75°C) podkreśli słodycz i delikatność tej herbaty. 

Pięknie wykonana sencha z ekologicznych upraw. Otrzymała ona wyróżnienie „Fine Product” na prestiżowym konkursie herbacianym Nihoncha Award 2019. Chociaż jej uprawa i obróbka są bardzo klasyczne, to wykorzystany szczep krzewu jest nowinką – kultywar Nanmei uprawiany jest dopiero od roku 2012. To kultywar bardzo odporny na większość chorób dotykających krzewy herbaciane, dobrze przeciwstawiający się szkodnikom, dający duże plony i przede wszystkim herbatę wysokiej jakości. Jest jednak bardzo wrażliwy na przymrozki, przez co jego uprawa jest ograniczona jedynie do najbardziej wysuniętych na południe plantacji Japonii. 

Zbiory: kwiecień 2023
Pochodzenie: Japonia, prefektura Kagoshima, dystrykt Soo
Styl: chūmushi (średnia długość obróbki parą wodną – dowiedz się więcej)
Producent: Ichiji Seicha (伊地知製茶)
Kultywar: Nanmei

Herbata pakowana oryginalnie w Japonii w torebki zawierające 50 gramów liści.
Parzenie
7 g / 250 ml wody
75-85°C
I parzenie ~1,5 min;
II 20s;
III 40-60s; IV 3 min
4 parzenia
Przy pierwszym parzeniu zalecamy temperaturę nie wyższą niż 75°C. Drugie, krótkie parzenie może być wykonane w temperaturze ok. 80°C, a trzecie i czwarte 85-90°C

Sencha Nanmei Organic 2023

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
25g - 25 zł
50g - 45 zł
wysyłka: w ciągu 2-4 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Oskar smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Przyznaję, dość mocno zaskoczyła mnie, przy pierwszym parzeniu zapach był intensywnie "trawisty", dość mocno orzeźwiająca a smak skojarzył się bardziej ku kwiatom niż owocom, tak jak osoba powyżej przyznaję jest delikatna :)
Daria smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Dostałam tą herbatkę w prezencie. Jest przepyszna! Owocowa i delikatna! Obsługa sklepu najlepsza jaka istnieje !
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane