TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Qingjing GABA Hongcha 2021

Qingjing GABA Hongcha 2021
NOWOŚĆ
Qingjing GABA Hongcha 2021 – tajwańska czarna herbata, która zdobyła wyróżnienie na konkursie herbat GABA.  

Jak przystało na tajwańską herbatę czarną liście są pełne, dobrze zachowane. Aromat słodki, lekko owocowy, przeważają nuty niedojrzałych owoców. W smaku typowa słodycz tajwańskiej herbaty czarnej miesza się z przyjemną, lekką kwasowością charakterystyczną dla herbat GABA. Napar jest jasny (żółto-pomarańczowy) i klarowny. W naczyniu i na pokrywce zostawia słodki, drzewno-kadzidlany aromat. 
To orzeźwiająca herbata pozbawiona ciężkości, ale o dosyć unikalnym smaku, który przypadnie do gustu tym, którzy gustują w oolongach GABA lub japońskich herbatach czarnych. Prezentowana herbata pochodzi z wysokogórskich upraw w rejonie Qingjing, około 1600 m n.p.m.

Herbata GABA powstała w drugiej połowie lat 80. w Japonii, a jej twórcą jest dr Tojiro Tsushima. Celem jego badań było opracowanie technologii obróbki herbaty pozwalającej na maksymalne wydobycie z liści naturalnie występującego kwasu γ-aminomasłowego (GABA: Gamma-AminoButyric Acid). Świeżo zerwane liście herbaty zamykane są w próżniowych piecach, gdzie cały tlen zastępowany jest azotem, podgrzewane do temp. 40℃ i systematycznie potrząsane. Kolejne etapy obróbki przebiegają jak w przypadku innych herbat danego rodzaju (powstają herbaty GABA typu oolong, zielone i czarne). GABA przypisuje się następujące właściwości:
 
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Qingjing
Kultywar: Qingxin wulong
Zbiory: czerwiec  2021
Parzenie
5g / 250ml
90-96°C
I parzenie 3 min
II 5-8 min
2 parzenia
Nadaje się także do parzenia w stylu gongfu: 5g/100ml, I parzenie 30 sekund, II 30s, III 1 min...
przeglądane