TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Qingjing GABA Hongcha 2021

Qingjing GABA Hongcha 2021
Qingjing GABA Hongcha 2021 – tajwańska czarna herbata, która zdobyła wyróżnienie na konkursie herbat GABA.  

Jak przystało na tajwańską herbatę czarną liście są pełne, dobrze zachowane. Aromat słodki, lekko owocowy, przeważają nuty niedojrzałych owoców. W smaku typowa słodycz tajwańskiej herbaty czarnej miesza się z przyjemną, lekką kwasowością charakterystyczną dla herbat GABA. Napar jest jasny (żółto-pomarańczowy) i klarowny. W naczyniu i na pokrywce zostawia słodki, drzewno-kadzidlany aromat. 
To orzeźwiająca herbata pozbawiona ciężkości, ale o dosyć unikalnym smaku, który przypadnie do gustu tym, którzy gustują w oolongach GABA lub japońskich herbatach czarnych. Prezentowana herbata pochodzi z wysokogórskich upraw w rejonie Qingjing, około 1600 m n.p.m.

Herbata GABA powstała w drugiej połowie lat 80. w Japonii, a jej twórcą jest dr Tojiro Tsushima. Celem jego badań było opracowanie technologii obróbki herbaty pozwalającej na maksymalne wydobycie z liści naturalnie występującego kwasu γ-aminomasłowego (GABA: Gamma-AminoButyric Acid). Świeżo zerwane liście herbaty zamykane są w próżniowych piecach, gdzie cały tlen zastępowany jest azotem, podgrzewane do temp. 40℃ i systematycznie potrząsane. Kolejne etapy obróbki przebiegają jak w przypadku innych herbat danego rodzaju (powstają herbaty GABA typu oolong, zielone i czarne). GABA przypisuje się następujące właściwości:
 
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Qingjing
Kultywar: Qingxin wulong
Zbiory: czerwiec  2021
akcesoria:
aromat:
region:

Qingjing GABA Hongcha 2021

ocena
     
5.00

wyprzedany

10g - 18 zł wyprzedany
25g - 39 zł wyprzedany
50g - 75 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Krzyśko 18.01.2022 ocena  
     
5.00
Aromat wyczuwalny, miły, słodkawy. W smaku również pojawia się miła słodycz oraz charakterystyczny posmak czarnych herbat dobrej jakości. Chciałoby się pić takie czarne na co dzień:)
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane