TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Qilai Gui Fei

Qilai Gui Fei
Qilai Gui Fei (奇萊貴妃) – Gui Fei w najlepszym wydaniu. Wyważona i intensywnie aromatyczna. Herbata konkursowa nagrodzona srebrnym medalem Stowarzyszenia Farmerów Renai.

Gui Fei z wysokogórskich plantacji to rzadkość; wybitna Gui Fei z wysokogórskich plantacji to coś, czego koneser herbat tajwańskich nie powinien przegapić! Słodki, karmelowo-lukrecjowy aromat jest wynikiem niezwykłego współdziałania człowieka z fauną i florą, gdyż wymaga ingerencji owadów, które podgryzają liście, reakcji obronnej rośliny, a ostatecznie mistrzowskiego prażenia liści. W pierwszych parzeniach smak jest miodowy, z nutami karmelu, których zapowiedź otrzymaliśmy w zapachu. W dalszych zalaniach pojawiają się cytrusy, a posmak z klasycznie słodkiego przechodzi w przyjemnie kwaskowaty i bardzo odświeżający. 

Historia herbaty Gui Fei jest stosunkowo niedługa, a rozpoczęła się dramatycznie - silnym trzęsieniem ziemi w 1999 roku. Wtedy to wielu rolników było zmuszonych czasowo zaniedbać swoje plantacje i zająć się odbudową dobytku. Skorzystały na tym owady - Jacobiasca Formosana - te same, które atakują krzewy oolonga Bai Hao. Pozostawione na pastwę tych szkodników krzewy zmuszone są bronić się same wytwarzając fitoaleksyny, rodzaj roślinnych przeciwciał, które służą do odbudowy nadgryzionych liści. Szczęśliwie składa się, że fitoaleksyny skutkują słodszym, lekko miodowym smakiem herbaty! Umiarkowane prażenie herbat Gui Fei dodatkowo uwypukla tę cechę. 

Nazwa Gui Fei (貴妃) oznacza najwyższej rangi damę dworu, będąc jednocześnie nawiązaniem do również podgryzanego przez Jacobiasca Formosana oolonga Bai Hao, którego inna nazwa to „Orientalna Piękność” (東方美人). 
 
Herbata pochodzi z ogrodu pana Chena. Zapraszamy do zapoznania się z inną herbatą z tego samego ogrodu – Qilai Dong Pian
 
Pochodzenie: góra Qilai, Tajwan
Kultywar: Qing Xin (青芯)
Zbiory: czerwiec 2015 
 
Parzenie: 
5g/250ml wody, wrzątek
I parzenie 1,5 min, II 30s, III 1 min, IV 2 min, V 4 min
 
W stylu gongfu cha:
5g/100ml wody, wrzątek
I parzenie 30s, II 20s, III 30s, IV 40s, V 60s, VI 90s, VII 2 min… itd.
 
akcesoria:
region:

Qilai Gui Fei

ocena
     
5.00

wyprzedany

10g - 27 zł wyprzedany
25g - 62 zł wyprzedany
50g - 124 zł wyprzedany
100g - 248 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Daria 19.07.2016 ocena  
     
5.00
Smak jest tak zróżnicowany i intensywny, że brakło mi słów by go określić. Na szczęście powyższy opis w 100% mnie wyręcza.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane