KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Nepal Everest Green

Nepal Everest Green

Aromat:
     
(ocena: 3.60/5)
Smak:
     
(ocena: 3.60/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Nepal Everest Green - zielona herbata z Nepalu, pochodząca z ekologicznej plantacji Jun Chiyabari położonej na wysokości ok. 1800 m. n.p.m.

Aromat tego Nepala jest delikatnie żywiczny, bezpośredni i wyraźnie cytrusowo-kwiatowy - przywodzi na myśl górskie polany i leśne ścieżki.

W smaku mamy do czynienia z ciekawą herbatą, przyjemnie wypełniającą usta, ze wspaniałym posmakiem, który nadaje jej pełnię. Jest to herbata bardzo zbalansowana, pozbawiona zbytniej ostrości. Aby wydobyć pełnię smaku, należy ją zaparzać w temperaturze około 80-85 stopni, parząc przez co najmniej 2 minuty.

Produkcja nepalskich herbat jest ściśle uwarunkowana sprzyjającymi warunkami klimatycznymi, jak również wytycznymi gospodarki Nepalu, które nie pozwalają na wzbogacanie upraw metodami sztucznymi. Dzięki temu otrzymujemy herbaty ekologiczne, pozbawione pestycydów. 

Plantacja jest wspierana przez HOTPA (Himalayan Orthodox Tea Producers Association), oraz jest członkiem VOIDTH (Vaidya's Organization of Industries and Trading House).

Pochodzenie: 
Nepal, ogród Jun Chiyabari

Zobacz nasz filmik o herbatach z Nepalu!

 
Sposoby parzenia
3 g / 200 ml
80-85°C
2-3 min
Oceny i opinie
Herbata bez smaku próbowałem wielu parzeń. Herbata jest tak słaba że zamówiłem ja 2 razy w przeciągu kilku lat za pierwszym razem myślałem ze to pomyłka.
Krzysztof Mozgiel | 18:58 | 07.03
aromat:
     
(1/5)
smak:
     
(1/5)
miłość od pierwszego łyku!!!!!każdemu zakupowi towarzyszy ta wspaniała zielona, subtelna i wyrazista jednocześnie, wydaje się że na temat walorów tej herbaty można napisać poemat i ja go chyba napiszę, mam jeszcze wiele innych ulubionych w tym sklepie i ten sklep jest moim ulubionym dzięki że jesteście!!!!!
Magdalena Szymkiewicz | 31.08.2016
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Bardzo smaczna, delikatny aromat,przyjemny zapach choć nie kojarzy mi się z żywicą :) gorąco polecam.
Tyszewska-Tomczyk Anna | 27.03.2016
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Bardzo smaczna.
Paweł Grabowski | 29.03.2015
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Rewelacyjna herbata. Drugie miejsce pośród zielonych a piłem prawie wszystkie z oferty :)
Jarosław Olczyk | 04.12.2014
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test