TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Sencha Okumidori 2018

Sencha Okumidori 2018
Sencha Okumidori 2018 – wysokiej jakości sencha z prefektury Shizuoka. Piękne, długie igiełki, intensywny aromat i silne umami.

Już od dawna nie było w naszej ofercie dobrych herbat sencha z prefektury Shizuoka. Czas to zmienić!
Okumidori to bardzo dobrze wykonana klasyczna sencha, która już od otwarcia torebki czaruje silnym zapachem, zapowiadającym pełny smak z nutami morskimi, jajecznymi i silnym umami. A umami jest zaskakująco wyraźne, niemal „gyokurowe”, szczególnie kiedy herbatę zaparzymy wodą o niższej temperaturze i przez nieco dłuższy czas. Napar jest intensywnie zielony już od pierwszego parzenia, co jest charakterystyczne dla kultywaru okumidori.

Pochodzenie: Japonia, prefektura Shizuoka
Zbiory: wiosna 2018
kultywar: okumidori

Kultywar okumidori został zarejestrowany w roku 1972 i powstał przez skrzyżowanie krzewu yabukita i lokalnego szczepu z prefektury Shizuoka. Pod wieloma względami jest podobny do kultywaru yabukita, więc idealnie nadaje się do produkcji sencha o bardzo klasycznym smaku. Jak wyżej już wspomniano, charakteryzuje go wyraźnie zielony kolor naparu, o czym też mówi nam człon -midori w nazwie, gdyż oznacza to po prostu „zieleń”. Człon oku- wskazuje na to, że okumidori jest szczepem późno wypuszczającym młode pąki – zbiór okumidori następuje około tydzień po zbiorze kultywaru yabukita.

Herbata oryginalnie pakowana w próżniowe torebki o masie netto 100g. 
akcesoria:
region:

Sencha Okumidori 2018

ocena
     
5.00

wyprzedany

25g - 26 zł wyprzedany
50g - 48 zł wyprzedany
100g - 95 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 3 5 0
Bartek Kofikada ocena  
     
5.00
Fantastyczna herbata. Nie wyobrażam sobie wieczoru bez niej. W smaku intensywnie słodka z wyczuwalnym umami. Najlepiej smakuje mi, kiedy parzona na niskiej temperaturze, za to więcej suszu. Polecam.
Bartosz L. ocena  
     
5.00
Bardzo dobra Sencha, susz ma bardzo intensywny trawiasty aromat, natomiast napar (zdecydowanie polecam parzyć w temperaturze ok. 70 stopni) wychodzi równie intensywnie trawiasty, morski z wyraźnym umami i słodyczą z delikatnym dotykiem goryczki. Zdecydowanie polecam.
Tomek ocena  
     
5.00
Bardzo elegancka i aromatyczna. Drobne, błyszczące igiełki dają piękny napar w kolorze szmaragdowym. Zaparzona miękką wodą (w Polsce np. butelkowaną Primaverą) ujawnia wyraźny ale zbalansowany smak umami i przyjemną słodycz.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane