KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Lishan Tieguanyin Hongcha 2017

Lishan Tieguanyin Hongcha 2017

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 1/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Lishan Tieguanyin Hongcha 2017 – wysokogórska herbata czarna. Bogata, gładka i zaskakująca. Uprawiana bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. 
 
Owoce tropikalne, czekolada, lekkie palenie, a przy tym nie brakuje jej charakterystycznej słodyczy herbat tajwańskich. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, herbata ta ma też nuty smakowe znane z yunnańskich herbat czarnych odmiany purpurowej! Jest to też herbata bardzo „cierpliwa”, czyli wytrzyma dużo parzeń. 
 
Do stworzenia tej herbaty użyto krzewów szczepu tieguanyin, najczęściej wykorzystywanego do produkcji oolongów. Pochodzi z ogrodu w masywie góry Lishan (梨山).
 
Kultywar: tieguanyin 
Zbiory: czerwiec 2017
Sposoby parzenia
5 g / 250 ml wody
96ºC (wrzątek)
I 2-3 min; II 4-5 min; 5-7 min
Aby w pełni docenić walory tej herbaty, zalecamy parzenie w stylu gongfu, stosując 5g liści na 100ml wody i rozpoczynając parzenia od ok. 30 sekund.
Oceny i opinie
Ciekawa herbata czarna, o bardzo wyraźnym, przyjemnym owocowym aromacie. W smaku nie jest już tak bardzo wyraźnie owocowa, ale na pewno warta polecenia.
Piotr Skutil | 14:26 | 19.01
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(1/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test