TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lao Mao Green Pu-erh

Lao Mao Green Pu-erh
herbata:
region:
Chiny, Yunnan
Lao Mao Green Pu-erh – surowy, dojrzewający pu-erh* (sheng) w formie liści luzem. Właśnie tak smakuje tradycyjny pu-erh.

Herbata ta po zerwaniu z krzewu jest suszona na słońcu, po czym podgrzewana w piecach lub na dużych wokach w celu dezaktywacji enzymów zawartych w liściach i częściowego zatrzymania dalszego utleniania. Liście podgrzewane są do niższej temperatury niż w przypadku produkcji herbaty zielonej, aby umożliwić dalsze dojrzewanie surowego pu-erha.

Zdecydowana większość surowych (sheng) herbat pu-erh po zakończeniu tego procesu prasowana jest w formę „ciastek”, natomiast prezentowana tu herbata to tzw. mao cha, czyli surowy pu-erh luzem, uznawany czasem za półprodukt w procesie wytwarzania herbaty pu-erh.

Jeśli do tej pory znaliście tylko fermentowane herbaty pu-erh, unikalny smak tradycyjnego, dojrzewającego pu-erha na pewno bardzo was zaskoczy!

Parzenie: 3 gramy na 150 ml, parzenie przez minutę w temperaturze 96 stopni. Spokojnie można zaparzyć tę herbatę 2-3 razy. Kolejne parzenia wydłużamy do 2 i 4 minut. 

Zalecane jest jednak parzenie metodą gongfu cha, stosując ok. 5g liści na 100 ml wody i zaczynając od kilkusekundowych parzeń.


*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.

 

Parzenie
5g/250ml wody
96ºC
1 min.
5g/250ml wody, parzenie przez minutę w temperaturze 96 stopni. Spokojnie można zaparzyć tę herbatę 2-3 razy. Kolejne parzenia wydłużamy do 2 i 4 minut.

Lao Mao Green Pu-erh

smak
     
4.75
aromat
     
4.25
50g - 16 pln
100g - 32 pln
200g - 64 pln
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 pln, darmowa dostawa w Polsce od 150 pln, EUROPA za 45 pln, USA za 85 pln
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.50 4 5 0
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra herbata, której smak jest bliższy herbatą zielonym niż puerom. Z pewnością zielone puery na stałe zagoszczą w moim menu i z niecierpliwościom czekam aż w eherbacie dostępne będą surowe ciastka. Polecam.
Monika smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Krótko mówiąc kocham ją, mogłabym pić ją na okrągło. Zapach może nie jest kuszący,ale smak wszystko nadrabia. Zdecydowanie polecam ;)
Rafał smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Po pierwszy łyku od razu zostałem oczarowany. Wspaniały swierzy i jedwabisty smak oczarowany nutka anyżu. Nie sądziłem, że zielone pu-erhy tak miło mnie zaskoczą.
Jakub smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
To pierwszy świeży Pu'er jaki piłem i muszę powiedzieć, że jest bardzo specyficzny. Jego smak był dość dużym, ale na szczęście pozytywnym zaskoczeniem. Przypomina mi odrobinę dym z ogniska. Naprawdę świetna herbata, pomimo, że nie zaliczyłbym jej do mojej dziesiątki najlepszych. Polecam.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane