TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lao Mao Green Pu-erh

Lao Mao Green Pu-erh
herbata:
Lao Mao Green Pu-erh – surowy, dojrzewający pu-erh* (sheng) w formie liści luzem. Właśnie tak smakuje tradycyjny pu-erh.

Herbata ta po zerwaniu z krzewu jest suszona na słońcu, po czym podgrzewana w piecach lub na dużych wokach w celu dezaktywacji enzymów zawartych w liściach i częściowego zatrzymania dalszego utleniania. Liście podgrzewane są do niższej temperatury niż w przypadku produkcji herbaty zielonej, aby umożliwić dalsze dojrzewanie surowego pu-erha.

Zdecydowana większość surowych (sheng) herbat pu-erh po zakończeniu tego procesu prasowana jest w formę „ciastek”, natomiast prezentowana tu herbata to tzw. mao cha, czyli surowy pu-erh luzem, uznawany czasem za półprodukt w procesie wytwarzania herbaty pu-erh.

Jeśli do tej pory znaliście tylko fermentowane herbaty pu-erh, unikalny smak tradycyjnego, dojrzewającego pu-erha na pewno bardzo was zaskoczy!

Parzenie: 3 gramy na 150 ml, parzenie przez minutę w temperaturze 96 stopni. Spokojnie można zaparzyć tę herbatę 2-3 razy. Kolejne parzenia wydłużamy do 2 i 4 minut. 

Zalecane jest jednak parzenie metodą gongfu cha, stosując ok. 5g liści na 100 ml wody i zaczynając od kilkusekundowych parzeń.


*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.

 

Parzenie
5g/250ml wody
96ºC
1 min.
5g/250ml wody, parzenie przez minutę w temperaturze 96 stopni. Spokojnie można zaparzyć tę herbatę 2-3 razy. Kolejne parzenia wydłużamy do 2 i 4 minut.

Lao Mao Green Pu-erh

smak
     
4.60
aromat
     
4.00
50g - 16 zł
100g - 32 zł
200g - 64 zł
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.30 5 5 0
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra herbata, której smak jest bliższy herbatą zielonym niż puerom. Z pewnością zielone puery na stałe zagoszczą w moim menu i z niecierpliwościom czekam aż w eherbacie dostępne będą surowe ciastka. Polecam.
Monika smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Krótko mówiąc kocham ją, mogłabym pić ją na okrągło. Zapach może nie jest kuszący,ale smak wszystko nadrabia. Zdecydowanie polecam ;)
Rafał smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Po pierwszy łyku od razu zostałem oczarowany. Wspaniały swierzy i jedwabisty smak oczarowany nutka anyżu. Nie sądziłem, że zielone pu-erhy tak miło mnie zaskoczą.
Jakub smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
To pierwszy świeży Pu'er jaki piłem i muszę powiedzieć, że jest bardzo specyficzny. Jego smak był dość dużym, ale na szczęście pozytywnym zaskoczeniem. Przypomina mi odrobinę dym z ogniska. Naprawdę świetna herbata, pomimo, że nie zaliczyłbym jej do mojej dziesiątki najlepszych. Polecam.
Krzysztof smak  
     
4.00     aromat  
     
3.00
Na początku zwyczajny, smaczny pu erh sheng (mimo, że po zalaniu napar niezwykle mocno się pieni): jest słodycz w gardle, goryczka i ziołowa cierpkość. Przy późniejszych parzeniach pojawia się jednak coś dziwnego, ciężkiego do opisania w posmaku.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane