TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Keemun Mao Feng

Keemun Mao Feng
herbata:
region:
chiny, anhui

Keemun Mao Feng – jedna z najważniejszych chińskich herbat, pochodząca z Qimen w prowincji Anhui. Unikalny, owocowo-winny smak. Herbaty Keemun były bazą pierwszych mieszanek typu „English Breakfast”.

Przyjemna owocowa kwasowość, napar o intensywnym burgundowym kolorze, z wyraźnym aromatem i lekkimi nutami dymnymi. Umiarkowana moc, niska cierpkość i goryczka.

Herbata z Qimen ma wiele twarzy i unika generalizacji. Z pewnością są to dobre herbaty dla tych, którzy w czarnych herbatach szukają dystynktywnych smaków – dla tych, których codzienne picie „cejlonów” i „asamów” już znudziło.

Mao Feng to styl herbaty Keemun, w którym liście zbierane są w standardzie pąk i dwa liście, nie są cięte i nie są formowane w żaden określony kształt. Herbaty z Qimen są czasem nazywane Qihong 祁紅. Qi pochodzi od nazwy Qimen, natomiast hong od hongcha (czerwona herbata). Herbaty, które w Europie nazywamy czarnymi, w Azji są nazywane czerwonymi.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Anhui, Qimen

Parzenie
4 g / 250 ml
96°C (wrzątek)
2-4 min

Keemun Mao Feng

smak
     
4.00
aromat
     
4.33
25g - 22 pln
50g - 43,50 pln
100g - 87 pln
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 pln, darmowa dostawa w Polsce od 150 pln, EUROPA za 45 pln, USA za 85 pln
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.17 6 5 0
Ireneusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Piękny bordowy kolor. Bardzo dobry lekko słodki smak bez goryczki, wyraźny aromat. Dla mnie najwyższa półka.
Marcin smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Dobra herbata. Ciekawy smak i aromat. Warta spróbowania. Niestety dla osób lubiących mocne napary herbata ta nadaje się wyłącznie do jednorazowego zaparzenia.
Jerzy smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Wspaniały kolor, bardzo wyraźny aromat. Świetny, słodkawy smak. Cztery za smak, ponieważ brakowało mi mojego ukochanego, orzegowego posmaku Yixing Hong Cha.
Łukasz smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Przy mocniejszym zaparzeniu wyraźnie wyczuwalny przyjemny aromat śliwek, a w zasadzie suszu. Natomiast w smaku ot, dobra czarna herbata, choć trzeba przyznać, że wyrazista, a przy tym pozbawiona cienia niepożądanych nut.
Paweł smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Dałbym `5`, są jednak jeszcze lepsze czarne herbaty, a nie chciałbym nić im ujmować, dlatego jedynie 4. ;) Keemun Mao Feng jest jednak bardzo dobra i wyraźna, chociaż mogłaby być nieco wydajniejsza - smak ucieka dość szybko wraz z kolejnymi parzeniami.
Paweł smak  
     
3.00     aromat  
     
3.00
Charakterystyczny smak. Mi dosc charakterystyczny slodkawy smak. Mi osobiscie zalatuje oborą.... Za taką cenę nic nadzwyczajnego
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane