TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Jiuqu Hongmei

czarna wersja herbaty Long Jing

Jiuqu Hongmei
Jiuqu Hongmei „Czarny Long Jing” 九曲紅梅 – czarna herbata z prowincji Zhejiang, wytwarzana z tych samych liści, co słynna zielona herbata Long Jing.

Owocowa, lekka, słodkawa. Bardzo charakterystyczna czarna herbata chińska. Napar intensywnie czerwony – zawdzięcza temu swoją nazwę, bo hongmei oznacza czerwoną śliwkę. To herbata o umiarkowanej mocy, ale zostawia w ustach długi posmak. Dobrze nadaje się zarówno do parzenia w dużym czajniku, jak i w chińskim stylu gongfu.

Jiuqu Hongmei nazywana jest też „czarnym Long Jingiem”, bo pochodzi z tego samego regionu i wytwarzana jest z tych samych szczepów herbaty, co słynna herbata zielona. Zazwyczaj są to liście zbierane później niż te wykorzystywane do produkcji Long Jing.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Zhejiang, Hangzhou
Zbiory: od kwietnia do czerwca
kultywar: longjing #43 (co to jest i jakie ma znaczenie?)

O nazwie i historii Jiuqu Hongmei:
Jak już wspomniano, hongmei 紅梅 to czerwona śliwka, co jest nawiązaniem zarówno do koloru naparu, jak i do owocowego smaku tej herbaty. Geneza członu Jiuqu 九曲 jest bardziej zaskakująca, bo to nazwa miejscowa w górach Wuyi, a nie w okolicach Hangzhou, gdzie ta herbata powstaje. Pierwsi rolicy produkujący Jiuqu Hongmei przybyli w okolice Hangzhou właśnie z gór Wuyi – przywieźli ze sobą technikę produkcji dobrej herbaty czarnej i tą nazwą oddali hołd swojej małej ojczyźnie. Ta migracja ludności miała miejsce podczas powstania tajpingów (1850-1864) i wtedy rozpoczęto produkcję Jiuqu Hongmei.
Parzenie
4-5 g / 250 ml
96°C (wrzątek)
2-3 min
2 parzenia
W wypadku parzenia w stylu gongfu zalecamy użycie 4-5 gramów liści na 100 ml wody.

Jiuqu Hongmei

czarna wersja herbaty Long Jing

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
25g - 16 zł
50g - 29 zł
100g - 58 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 3 5 0
Robert smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
96*/2,5min/4g/200ml Zapach suszu w rozgrzanym czajniku przypomina mi herbatę Nepal Everest - aromat surowych ziaren kakao. Napar zaś pachnie podobnie + gdzieś daleko z tyłu wyczułem subtelną nutę, która kojarzy mi się z marcepanem. Sama herbata wyszła bardzo klarowna i gładka. W smaku raczej łagodna, delikatnie słodowa, gdzieś z tyłu lekko kwaskowata. Jiuqu Hongmei moim zdaniem doskonale sprawdzi się w gongfu. Myślę, że sprawdzi się również jako herbata codzienna - yunnan złoty ma konkurencję ;)
Paweł smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata nie ma sobie równych. Arcydzieło!
Artek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Nie arcydzieło Pawle ale jest ok. Taka trochę właśnie śliwka - jabłko fermentowane. Spoko-fajna :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane