TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Golden Pu-erh

Golden Pu-erh
herbata:
funkcjonalność:
przyspieszające metabolizm, rozgrzewające, oczyszczające
smak:
korzenny, winny
region:
yunnan, chiny
Golden Pu-erh wysokiej klasy chińska postfermetowana herbata z Yunnanu. Jest to herbata typu shu (ripe, cooked pu-erh). Zawiera dużą ilość tzw. złotych tipsów, czyli cenionych młodych listków. 
 
Pu-erh Złoty przeszedł fermentację przyspieszoną, a konkretnie proces wo-dui. Taki proces obróbki tego rodzaju herbaty jest dziś bardzo popularny w Chinach i polega na przyspieszeniu postarzania liści. W ten sposób w dużo krótszym czasie (kilka/kilkanaście miesięcy) udaje się uzyskać herbatę o bardzo ciekawych walorach smakowych, która smakuje podobnie do tej, która naturalnie leżakuje/dojrzewa kilkanaście lat.

Liście po zaparzeniu dają napar o głębokim, brunatnym kolorze. W smaku jest łagodnie korzenna, winna, bez ciężkiego smaku ziemistości. Pozostawia delikatnie pikantny posmak.
Obowiązkowa pozycja dla miłośników herbat Pu-erh.
 
Sposób parzenia: Polecamy zaparzać ją w stylu gong fu cha. Parząc liście w małym czajniczku lub gaiwanie kilka/kilkanaście razy wyciągniemy z nich pełnię smaku. Proporcje wówczas powinny wynosić ok. 5-7 g herbaty na 100 ml świeżo zagotowanej wody. Najlepiej zaczynać parzenie od kilkunastosekundowych zalań, aż do kilkuminutowych. Przed pierwszym parzeniem liście należy „przepłukać”, tzn. zalać wrzącą wodą na kilka sekund i wylać napar. 


Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan

Przeczytaj nasze wprowadzenie do herbat pu-erh.


*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.
 
Parzenie
5 g/ 250 ml
96°C
1-2 min.
Standardowo w kubku: 5 g/ 250 ml zalać wodą zaraz po zagotowaniu i parzyć ok. 1-2 min. W ten sposób można tę herbatę zaparzać jeszcze co najmniej 2 razy, wydłużając za każdym razem czas parzenia. Polecamy zaparzać w stylu gong fu cha, stosując ok. 6g liści na 100g wody i wykonując serię wielu krótkich parzeń.

Golden Pu-erh

smak
     
4.67
aromat
     
4.50
dostawa: od 7 pln, darmowa dostawa od 100 pln, wysyłka ekspresowa do 24h,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00
OPINIE
4.59 6 5 0
Adrian smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Świetny pu-erh. Najlepiej faktycznie potraktować go metodą gongfu cha.
Marta smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Jedna z moich ulubionych .
Tomek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo smaczny pu-ehr o lekko owocowym smaku i jednocześnie typowym dla shu profilu smakowym. Gorąco polecam zwłaszcza tym, którzy nie przepadają za herbatami postfermentowanymi.
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo dobry Pu-Erh, a w dodatku łatwy w użyciu, gdyż nie wymaga "zabawy" z odłupywaniem kawałku ze sprasowanego ciastka. Smak typowy dla "czerwonych" herbat, który określiłem jako ziemisto-drzewno-grzybowy. Niezwykle wydajny: zaparzyłem go 6 razy, ale spokojnie można uczynić to jeszcze kilka razy.
Artur smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Aromat świeżego końskiego potu, smak drzewny. Ciekawe doświadczenie, na pewno herbata nie na codzień. Nie jestem miłośnikiem tego typu herbat, ta jednak jest zaskakująco pijalna, smak jest świetny. Aromat też jest szokująco mało nieprzyjemny, wprost przeciwnie, jest źródłem jakiejś perwersyjnej przyjemności. Jeżeli ktoś jest koneserem pu ehrów shu niewątpliwie znakomita propozycja, a jak widać nawet osobie nie lubiącej wcześniej pu ehrów shu może się spodobać:).
Patricia smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
A base de brotes y hojas, se trata de un buen Blend.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane