KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA ZIELONA Z DOD. OOLONG CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Golden Pu-erh

Golden Pu-erh

Aromat:
     
(ocena: 4/5)
Smak:
     
(ocena: 4.50/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Golden Pu-erh wysokiej klasy chińska postfermetowana herbata z Yunnanu. Jest to herbata typu shu (ripe, cooked pu-erh). Zawiera dużą ilość tzw. złotych tipsów, czyli cenionych młodych listków. 

Pu-erh Złoty przeszedł fermentację przyspieszoną, a konkretnie proces wo-dui. Taki proces obróbki tego rodzaju herbaty jest dziś bardzo popularny w Chinach i polega na przyspieszeniu postarzania liści. W ten sposób w dużo krótszym czasie (kilka/kilkanaście miesięcy) udaje się uzyskać herbatę o bardzo ciekawych walorach smakowych, która smakuje podobnie do tej, która naturalnie leżakuje/dojrzewa kilkanaście lat.

Liście po zaparzeniu dają napar o głębokim, brunatnym kolorze. W smaku jest łagodnie korzenna, winna, bez ciężkiego smaku ziemistości. Pozostawia delikatnie pikantny posmak.

Sposób parzenia: Polecamy zaparzać ją w stylu gong fu cha. Parząc liście w małym czajniczku lub gaiwanie kilka/kilkanaście razy wyciągniemy z nich pełnię smaku. Proporcje wówczas powinny wynosić ok. 3, 4 g herbaty na 100 ml świeżo zagotowanej wody. Najlepiej zaczynać parzenie od kilkunastosekundowych zalań, aż do kilkuminutowych. Przed pierwszym parzeniem liście należy „przepłukać”, tzn. zalać wrzącą wodą na kilka sekund i wylać napar. 

Obowiązkowa pozycja dla miłośników Pu-erh’ów!

Kraj pochodzenia: Yunnan, Chiny.

Zobacz nasz filmik o pu-erhach i przeczytaj wprowadzenie do herbat pu-erh.

Sposoby parzenia
5 g/ 250 ml
95 °C
1-2 min.
Standardowo w kubku: 5 g/ 250 ml zalać wodą zaraz po zagotowaniu i parzyć ok. 1-2 min. W ten sposób można tę herbatę zaparzać jeszcze co najmniej 2 razy, wydłużając za każdym razem czas parzenia. Polecamy zaparzać w stylu gong fu cha.
Oceny i opinie
Jedna z moich ulubionych .
Marta Kaczmarek | 01:24 | 06.08
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Aromat świeżego końskiego potu, smak drzewny. Ciekawe doświadczenie, na pewno herbata nie na codzień. Nie jestem miłośnikiem tego typu herbat, ta jednak jest zaskakująco pijalna, smak jest świetny. Aromat też jest szokująco mało nieprzyjemny, wprost przeciwnie, jest źródłem jakiejś perwersyjnej przyjemności. Jeżeli ktoś jest koneserem pu ehrów shu niewątpliwie znakomita propozycja, a jak widać nawet osobie nie lubiącej wcześniej pu ehrów shu może się spodobać:).
Artur Przechrzta | 20:37 | 06.03
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(4/5)
Bardzo dobry Pu-Erh, a w dodatku łatwy w użyciu, gdyż nie wymaga "zabawy" z odłupywaniem kawałku ze sprasowanego ciastka. Smak typowy dla "czerwonych" herbat, który określiłem jako ziemisto-drzewno-grzybowy. Niezwykle wydajny: zaparzyłem go 6 razy, ale spokojnie można uczynić to jeszcze kilka razy.
Piotr Skutil | 12:22 | 19.01
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(4/5)
Świetny pu-erh. Najlepiej faktycznie potraktować go metodą gongfu cha.
Adrian Fatyga | 09.11.2015
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test