TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Huangshan LJ

Huangshan LJ
Huangshan Long Jing (黃山龍井) – ręcznie zbierana zielona herbata z Huangshan w prowincji Anhui, przetwarzana w stylu najsłynniejszej herbaty chińskiej, Long Jing. Do jej wytworzenia użyto tajwańskich szczepów krzewów herbacianych. Uprawiana na certyfikowanej, ekologicznej plantacji.
 
Bardzo aromatyczna, z charakterystycznymi dla Long Jing nutami prażonych orzeszków, ale też zaskakującym niuansem maślanych ciasteczek lub mlecznej czekolady. W smaku wyczuwalne bardzo przyjemne prażenie i –  tak jak w zapachu – maślana kremowość. Tak nietypowy bukiet jest wypadową trzech składników rzadko spotykanych w jednej kombinacji: tradycyjnej obróbki herbaty Long Jing, tajwańskich kultywarów i klimatu Huangshan, idealnego dla herbaty. Fani dobrych Long Jing zdecydowanie nie będą zawiedzeni...
 
Technicznie rzecz biorąc, herbata ta nie może być uznana za Long Jing, bo nazwa ta zarezerwowana jest dla herbat rosnących na terenie 185 km2 wokół jeziora Xi Hu, wytwarzanych z 5 oficjalnie uznanych kultywarów i poddawanych określonej obróbce. Oferowana tu herbata spełnia tylko ostatni z tych warunków, więc jest to herbata zielona w stylu Long Jing. 
 
Powstanie tej herbaty jest efektem wielu lat eksperymentów i ciężkiej pracy tajwańskiego mistrza herbacianego, właściciela plantacji w Huangshan. Połączenie tajwańskich kultywarów i słynnego terroir „Gór Żółtych” (Huangshan) daje wyborne rezultaty! Można powiedzieć, że to kolejna „herbata fusion”, która zrywa z tradycją, łącząc jednym produkcie to, co najlepsze w kilku innych, bardziej tradycyjnych. Ponadto, herbata ta jest zupełnie wolna od nawozów sztucznych i pestycydów, spełniając nawet bardzo restrykcyjne normy Unii Europejskiej dla upraw ekologicznych.
 
Pochodzenie: Chiny, prowincja Anhui, Huangshan
Zbiory: kwiecień 2016
Kultywary: Qing Xin, Jin Xuan (TRES#12), Cui Yu (TRES #13)
akcesoria:
region:
przeglądane