TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Da Xue Shan Yesheng Pu-erh 2022

surowy pu'er z dzikiej odmiany drzew herbacianych

Da Xue Shan Yesheng Pu-erh 2022
Da Xue Shan Yesheng Pu-erh 2022 – młody surowy (sheng) pu-erh z regionu góry Da Xue Shan, wytwarzany z purpurowej odmiany dzikiej (yesheng).

Delikatna herbata pu-erh, w której znajdziemy nuty kwiatu bzu i cytrusów. Mimo lekkiego smaku, posmak pozostający w ustach jest wyrazisty, słodki i długotrwały, napar ma przyjemną, kremową strukturę. Kolor naparu: żółtawy, słomkowy. Ta herbata trafi do gustu fanów Lao Shu Bing Pu-erh – jest jednak jeszcze lepsza. Godna polecania zarówno dla początkujących jak i doświadczonych wielbicieli surowych herbat pu-erh. Dobra do długiego, wieloletniego przechowywania, ale świetnie smakuje już teraz. 

Liście zebrane w roku 2022 i poddane wstępnej obróbce do formy mao cha, sprasowane w ciastka jesienią tego samego roku. Każde ciastko to 200 gramów herbaty. Mniejsze gramatury będą pakowane do naszych firmowych torebek. 

Góra Da Xue Shan w Mengku słynie z obecności jednych z najstarszych drzew herbacianych świata, a także ich dużej różnorodności genetycznej. Ta herbata powstała z tzw. odmiany yesheng, co znaczy po prostu „dzika”, ale najczęściej odnosi się do purpurowych odmian herbaty.

Zbiory: wiosna 2022 (prasowana jesienią 2022)
Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Da Xue Shan
Odmiana krzewu: yesheng


Opcja 200g to całe ciastko w oryginalnym papierku. Pozostałe opcje to fragmenty ciastka i/lub liście luzem pakowane w nasze firmowe torebki.
Parzenie
5-6g / 100 ml (styl gongfu)
96°C (wrzątek)
Seria krótkich parzeń zaczynając od ok. 15-20 s
0k. 10 parzeń
Powyższe wskazówki dotyczą parzenia w stylu gongfu cha. Przy parzeniu w stylu zachodnim zalecamy 4-5 g na 250 ml, I parzenie około 2 minuty
przeglądane