TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Dezhong

Czajniczek Yixing Dezhong
Czajniczek Yixing Dezhong – większy czajniczek z glinki purpurowej z miasta Yixing. Klasyczny i minimalistyczny kształt. 

Tradycyjny chiński czajniczek wykonany z glinki purpurowej (zisha) charakterystycznej dla miasta Yixing. Klasyczny styl „dezhong” (德钟). To wygodny, dobrze wyważony i minimalistyczny czajniczek o stosunkowo dużej pojemności (250 ml) jak na czajniczki yixing. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

Czajniczki z glinki purpurowej mogą polepszać smak i strukturę naparu niektórych herbat. Szczególnie polecane są do herbat pu-erh i heicha oraz palonych oolongów. Mogą też dobrze sprawdzić się w parzeniu herbat czarnych i jaśniejszych oolongów, ale wymaga to wcześniejszych testów z danym typem herbaty. Charakterystyczne dla glinki purpurowej jest to, że ze względu na swoją porowatość może chłonąć aromaty parzonej w niej herbat. Dlatego zaleca się stosowanie jednego czajniczka tylko do jednej kategorii herbat. Czajniczki z Yixing wraz z używaniem i nasiąkaniem olejkami herbacianymi nabierają szlachetnej patyny. 

Czajniczek wysyłany jest w pudełku, dobrze zabezpieczony. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W trzynastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.

Pojemność: 250 ml
Masa: 250 g
Długość (dzióbek-rączka): 15 cm
Wysokość całkowita: 7 cm
Prędkość wylewania: 12-13 sekund
przeglądane