TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Boseong Balhyocha 2021

czarna herbata koreańska

Boseong Balhyocha 2021
Boseong Balhyocha 2021 – koreańska herbata czarna (hwangcha)* – słodka, delikatna i aromatyczna. Rarytas, który rzadko jest godnie reprezentowany poza Koreą.

Koreańskie Balhyocha nie są częste na zachodnich rynkach, więc większość naszych klientów może nie wiedzieć, czego się spodziewać. Powiemy tylko, że jeśli jesteście fanami dobrych czarnych herbat z Tajwanu i Japonii, to Balhyocha również Wam bardzo zasmakuje!

Aromat suchych liści jest bardzo delikatny, słodkawy. Aromat herbaty jest słodko-kwaskowy, wyraźnie owocowy (niedojrzałe owoce pestkowe), z akcentami korzennymi. W wydychanym powietrzu powraca nuta skórki cytrynowej. Smak łagodny i słodki, owocowo-miodowy, minimalnie pieczony, bez cienia goryczki i cierpkości, ale z delikatną kwasowością. Kolor naparu czerwony. 

Herbata pochodzi z certyfikowanych organicznych plantacji firmy Soa Dawan pana Kim Se Jin w Boseongu. Jego herbaty pojawiały się w serii telewizyjnej Korean Food Made Simple i przez wiele osób są uważane za jedne z lepszych w Korei.

Zbiory: maj 2021
Pochodzenie: Korea, Boseong, Dongyul-ri


*Balhyocha (lub inaczej paryo cha) to dosłownie „herbata fermentowana”. Nasi regularni czytelnicy zapewne wiedzą, że w żargonie herbacianym fermentacja w rzeczywistości oznacza częściej oksydację (utlenianie). W Korei Balhyocha to zbiorcza nazwa dla wszystkich herbat oksydowanych, wśród których wyróżnia się hwangcha (ban-balhyocha) i hongcha. To rozróżnienie jest jednak płynne i zależne od producenta. Generalnie oba typy należy uznać za odpowiedniki herbat czarnych, przy czym w hwangcha stopień utlenienia jest niższy niż w hongcha. Hwangcha znaczy dosłownie „herbata żółta”, ale nie ma nic wspólnego z chińską kategorią herbat żółtych.
Parzenie
3g / 100 ml
90-95°C
I parzenie 1,5 min
II parzenie 2,5 min
III parzenie 5 min+
3 parzenia

Boseong Balhyocha 2021

czarna herbata koreańska

smak
     
4.50
aromat
     
4.50

czekamy na dostawę

10g - 34 zł czekamy na dostawę
25g - 78 zł czekamy na dostawę
50g - 150 zł czekamy na dostawę
100g - 300 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 2 5 0
Rafał smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Dla mnie fantastyczna. Autentycznie nie widzę wad. :)
Łukasz smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Dobra herbata, choć jako miłośnik czarnych herbat japońskich (wspomnianych w opisie tu obok) muszę powiedzieć, że ta jednak nie zachwyciła mnie aż tak bardzo. Owszem, ciężko jej coś poważnego zarzucić, ale jest to ot smaczna, delikatna czarna herbata, nie dostarczająca jakichś oszałamiających doznać smakowych. Niemniej polecam jako coś nieco innego, co nie powinno nikogo zawieść.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane