KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Assam Tingkhong Green 2017

Assam Tingkhong Green 2017

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Assam Tingkhong Green 2017 – w całości ręcznie wytwarzana zielona herbata z małego, prywatnego pola o powierzchni niespełna 2 hektarów. 
 
Piękne liście są świadectwem tego, z jaką troską producenci traktują swoją herbatę. Jest ona przetwarzana ręcznie na każdym etapie obróbki. Daje to aromat i smak bardzo delikatny, świeży i urzekający. 
Suche liście raczą nas nutami kwiatowymi, pieprznymi i ziołowymi, ale także mięsnymi, charakterystycznymi dla zielonych herbat z odmiany assamica. Po zalaniu gorącą wodą na pierwszy plan wychodzą kwiaty. Napar jest bardzo jasny, zupełnie przejrzysty. W smaku herbata ta jest słodka i czysta – z początku może się wydawać zbyt ulotna, ale pięknie rozwija się w ustach pozostawiając słodki i lekki posmak. Zalewając ją wodą o wyższej temperaturze (ok. 90℃) można wydobyć z niej przyjemną goryczkę – zachęcamy do eksperymentów z jej parzeniem, gdyż zdecydowanie nie jest to herbata typowa i klasyczna. Produkcja herbaty zielonej w Assamie dopiero raczkuje, szczególnie wśród małych, prywatnych rolników. 
 
Warto chyba wspomnieć, że herbaty z tego pola nigdy nie zaznały jakichkolwiek pestycydów i nawozów sztucznych. Zatrzymanie utleniania przebiega według tradycyjnego chińskiego sposobu podgrzewania liści na wielkim, metalowym woku. 

Pochodzenie: Indie, Assam, Tingkhong
Zbiory: listopad 2017
 
Sposoby parzenia
5g/250ml
85°C
I 2 min; II 3 min; III 5 min
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test