TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Assam Tingkhong Green 2017

Assam Tingkhong Green 2017
Assam Tingkhong Green 2017 – w całości ręcznie wytwarzana zielona herbata z małego, prywatnego pola o powierzchni niespełna 2 hektarów. 
 
Piękne liście są świadectwem tego, z jaką troską producenci traktują swoją herbatę. Jest ona przetwarzana ręcznie na każdym etapie obróbki. Daje to aromat i smak bardzo delikatny, świeży i urzekający. 
Suche liście raczą nas nutami kwiatowymi, pieprznymi i ziołowymi, ale także mięsnymi, charakterystycznymi dla zielonych herbat z odmiany assamica. Po zalaniu gorącą wodą na pierwszy plan wychodzą kwiaty. Napar jest bardzo jasny, zupełnie przejrzysty. W smaku herbata ta jest słodka i czysta – z początku może się wydawać zbyt ulotna, ale pięknie rozwija się w ustach pozostawiając słodki i lekki posmak. Zalewając ją wodą o wyższej temperaturze (ok. 90℃) można wydobyć z niej przyjemną goryczkę – zachęcamy do eksperymentów z jej parzeniem, gdyż zdecydowanie nie jest to herbata typowa i klasyczna. Produkcja herbaty zielonej w Assamie dopiero raczkuje, szczególnie wśród małych, prywatnych rolników. 
 
Warto chyba wspomnieć, że herbaty z tego pola nigdy nie zaznały jakichkolwiek pestycydów i nawozów sztucznych. Zatrzymanie utleniania przebiega według tradycyjnego chińskiego sposobu podgrzewania liści na wielkim, metalowym woku. 

Pochodzenie: Indie, Assam, Tingkhong
Zbiory: listopad 2017
 
akcesoria:
region:

Assam Tingkhong Green 2017

wyprzedany

10g - 11 zł wyprzedany
25g - 24 zł wyprzedany
50g - 46 zł wyprzedany
100g - 92 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane