KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Bai Lu Green 2018

Bai Lu Green 2018

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Bai Lu Green 2018 (白鷺綠茶) – wiosenna herbata zielona z Tajwanu. Świeża, bardzo gładka i delikatna w smaku. 
 
Liście tej herbaty są dobrze zachowane i duże – w przeciwieństwie do dobrych herbat chińskich, tajwańskie herbaty zielone często są produkowane z większych, bardziej dojrzałych liści. Ponadto, wytwarzana jest ona ze szczepu herbaty zazwyczaj przeznaczanego do produkcji herbat oolong. Te czynniki, w połączeniu z unikalnym terroir Tajwanu wpływają na to, że ta herbata ma w sobie wiele cech typowych dla oolongów – kwiatowy aromat i gładki napar. Może być (a nawet powinna być) zalewana wodą o wysokiej temperaturze. 
W smaku można odnaleźć skojarzenia z miodem i owocami tropikalnymi. Wielbiciele herbat bao zhong i innych jasnych oolongów tajwańskich będą usatysfakcjonowani!
 
Chociaż mamy do czynienia z herbatą zieloną, to dobre rezultaty daje parzenie jej wodą o wyższej temperaturze, a nawet wrzątkiem, jeśli parzona jest w naczyniu bez przykrycia. 
 
Przekonaj się sam, że zielone herbaty tajwańskie mają charakter zupełnie odmienny od herbat zielonych produkowanych gdziekolwiek indziej.
 
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Mingjian
Zbiory: pierwszy tydzień kwietnia 2018
Kultywar: Bai Lü (白鷺, TRES #17)
 
Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
85-95°C
I 2 min; II 2 min; III 4 min
Zalecamy parzenie w szklanym lub porcelanowym naczyniu bez przykrycia.
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test