TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bai Ji Guan

Bai Ji Guan
Bai Ji Guan (白鸡冠, Grzebień Białego Koguta) - Najrzadszy i najbardziej wyszukany ze słynnych oolongów z gór Wuyi. Nic dodać, nic ująć. 
 
Bai Ji Guan wyróżnia się na tle innych oolongów skalnych sposobem obróbki, gdyż liście są znacznie lżej prażone niż standardowo. Zachowuje dzięki temu dużo naturalnej świeżości i kwiatowych aromatów. Uważa się, że w herbacie Bai Ji Guan najwyraźniej wyczuwalny jest tzw. „skalny rytm” gór Wuyi (po chińsku 岩韵), odczuwany jako mineralny posmak. Ponadto w smaku można wyczuć nuty grzybowej słodyczy i owoców tropikalnych. Niezwykle złożona herbata. Jej liście są koloru jasno brązowego, wpadającego w oliwkowy. Napar odznacza się wspaniale bogatym odcieniem żółto - złotym. Herbata ta pochodzi z chronionego przez UNESCO obszaru gór Wuyi i uprawiana jest bez użycia pestycydów i nawozów sztucznych.
 
Rzadkość herbaty Bai Ji Guan wynika z trudności jej wytwarzania. Wymaga ona od mistrza herbacianego najwyższego kunsztu i coraz mniej z nich decyduje się na ryzykowną produkcję, gdzie mały błąd może skończyć się uszkodzeniem cennych liści, na przykład poprzez zbyt mocne prażenie, czy nieodpowiednią długość procesu więdnięcia. 
 
Bai Ji Guan, podobnie jak An Ji Bai Cha, tworzona jest z albinoskiego kultywaru herbaty. Oznacza to, że liście krzewu Bai Ji Guan w warunkach odpowiedniego, niższego nasłonecznienia (np. w mgłach i cieniach klifów Wuyi!) wytwarzają mniej chlorofilu i mają znacznie jaśniejszy, żółtawo-biały kolor. Herbaty albinoskie cechują się większą zawartością wolnych aminokwasów (zwłaszcza L-teaniny). L-teanina to substancja odpowiedzialna m.in. za smak umami oraz w parze z kofeiną daje efekt jednoczesnego pobudzenia i koncentracji. Mają też mniej polifenoli i kofeiny, co w smaku przekłada się bezpośrednio na zmniejszoną cierpkość. 
 
Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, Wuyi
Zbiory: koniec maja 2015
Kultywar: Bai Ji Guan
akcesoria:
smak:
aromat:
region:

Bai Ji Guan

ocena
     
5.00

wyprzedany

10g - 23 zł wyprzedany
25g - 51 zł wyprzedany
50g - 102 zł wyprzedany
100g - 204 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Krzysztof 21.09.2013 ocena  
     
5.00
Chyba najlepsza herbata jaką kiedykolwiek piłem :) Warto jest wydać trochę kasy, żeby spróbować takiego cuda, 10/10 :)
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane