TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Bai Hao Oolong Premium 2017
Bai Hao Oolong Premium 2017 – najbardziej charakterystyczny oolong Tajwanu w pełnej krasie. Herbata ta jest efektem pracochłonnego procesu produkcji i surowej selekcji.
 
Cudowny melanż nut cytrusowych i miodowych w otoczce intensywnie żywiczno-kwiatowego aromatu. Jak w wypadku wszystkich herbat najwyższej klasy, aromaty i smaki te są jednak nieoczywiste i nienachalne. Polecamy więc tę herbatę głównie koneserom gatunku. 
 
Oolong Bai Hao to najbardziej unikalny dla Tajwanu gatunek herbaty. Uprawiany jest w niższych partiach wyspy, bo potrzebuje wyższych temperatur dobowych, a ponadto Jacobiasca Formosana, małe owady mające duży wpływ na finalny smak tej herbaty, nie występują w wysokich górach. To pierwsza herbata, przy produkcji której z premedytacją wykorzystywało się wpływ tych owadów atakujących krzewy. Inaczej niż inne oolongi, wytwarzany jest tylko z najmłodszych listków krzewów (pąk i dwa listki – jeśli to herbata dobrej jakości), procedura więdnięcia liści jest dłuższa i kilkustopniowa. Wyjątkowym procesem dla tego gatunku jest także składowanie liści do utlenienia lekko zwilżonych i pod przykryciem. Najlepsze Bai Hao produkowane są latem, tak też jest w przypadku tej herbaty. 
 
Zbiory: czerwiec 2017 
Kultywar: Qing Xin Da Mao (青芯大冇)
 
Herbata pakowana na Tajwanie w torebki 50g.

Bai Hao Oolong Premium 2017

smak
     
4.50
aromat
     
5.00

chwilowo niedostępny

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki ZAGRANICZNE za 45 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
typ:
oolong, klasyczna
region:
Tajwan
zbiory:
letnie/second flush, 2017
Parzenie
5g / 250ml wody
90℃
4 min
Parząc w stylu gongfu zalecamy używać wody o temp. 90℃-95℃ , 4-6g/100 ml wody i rozpocząć od ok. 30s parzenia. Drugie i trzecie parzenie najlepiej skrócić do ok. 20 sekund, po czym rozpocząć wydłużanie kolejnych parzeń.
OCEŃ PRODUKT
4.75 2 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

Maciej smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Rzeczywiście ciekawy oolong. Zależenie od parzenia otrzymujemy nuty cytrusów albo miodowo-kwiatowe. Warto spróbować i przekonać się osobiście.
Andrzej smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Delikatny oloong o aromacie kwiatowym. I co za zapach! Ciekawa pozycja dla fanów wyszukanych smaków. Oryginalnie pakowana hermetycznie. Mogłaby powrócić do oferty.
ostatnio przeglądane