KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Bai Hao Oolong Premium 2017

Bai Hao Oolong Premium 2017

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 4.50/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Bai Hao Oolong Premium 2017 – najbardziej charakterystyczny oolong Tajwanu w pełnej krasie. Herbata ta jest efektem pracochłonnego procesu produkcji i surowej selekcji.
 
Cudowny melanż nut cytrusowych i miodowych w otoczce intensywnie żywiczno-kwiatowego aromatu. Jak w wypadku wszystkich herbat najwyższej klasy, aromaty i smaki te są jednak nieoczywiste i nienachalne. Polecamy więc tę herbatę głównie koneserom gatunku. 
 
Oolong Bai Hao to najbardziej unikalny dla Tajwanu gatunek herbaty. Uprawiany jest w niższych partiach wyspy, bo potrzebuje wyższych temperatur dobowych, a ponadto Jacobiasca Formosana, małe owady mające duży wpływ na finalny smak tej herbaty, nie występują w wysokich górach. To pierwsza herbata, przy produkcji której z premedytacją wykorzystywało się wpływ tych owadów atakujących krzewy. Inaczej niż inne oolongi, wytwarzany jest tylko z najmłodszych listków krzewów (pąk i dwa listki – jeśli to herbata dobrej jakości), procedura więdnięcia liści jest dłuższa i kilkustopniowa. Wyjątkowym procesem dla tego gatunku jest także składowanie liści do utlenienia lekko zwilżonych i pod przykryciem. Najlepsze Bai Hao produkowane są latem, tak też jest w przypadku tej herbaty. 
 
Zbiory: czerwiec 2017 
Kultywar: Qing Xin Da Mao (青芯大冇)
 
Herbata pakowana na Tajwanie w torebki 50g.

Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
90℃
4 min
Parząc w stylu gongfu zalecamy używać wody o temp. 90℃-95℃ , 4-6g/100 ml wody i rozpocząć od ok. 30s parzenia. Drugie i trzecie parzenie najlepiej skrócić do ok. 20 sekund, po czym rozpocząć wydłużanie kolejnych parzeń.
Oceny i opinie
Rzeczywiście ciekawy oolong. Zależenie od parzenia otrzymujemy nuty cytrusów albo miodowo-kwiatowe. Warto spróbować i przekonać się osobiście.
Maciej Bartos | 17:43 | 15.04
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Delikatny oloong o aromacie kwiatowym. I co za zapach! Ciekawa pozycja dla fanów wyszukanych smaków. Oryginalnie pakowana hermetycznie. Mogłaby powrócić do oferty.
Andrzej Kopeć | 20.04.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(4/5)

Zdjęcia:

Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test