TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zestaw Ceramiki Inge Nielsen

Zestaw Ceramiki Inge Nielsen
Zestaw Ceramiki Inge Nielsen – ręcznie wykonany, artystyczny zestaw ceramiki składający się z shiboridashi, czarek i tacki. 

Shiboridashi to naczynie o japońskim rodowodzie, gdzie służy głównie do parzenia wysokiej klasy herbat zielonych jak gyokuro czy najlepsze herbaty sencha. Zachodni wielbiciele herbaty docenili to naczynie, w Japonii dosyć niszowe, adaptując do parzenia herbat każdego typu. To bardzo uniwersalne naczynie, które świetnie zastępuje również gaiwan, a według wielu osób jest łatwiejsze w użytkowaniu. Shiboridashi w tym zestawie jest szkliwione wewnątrz, co sprawia, że naczynie może być używane do wszystkich typów herbaty i nie będzie chłonąć aromatów.

Prezentowany zestaw jest dziełem Inge Nielsen, duńskiej artystki mieszkającej w Brukseli. Inge Nielsen poznawała technikę tworzenia herbacianej ceramiki na Tajwanie.
Do wykonania tego zestawu użyła belgijskiej gliny o wysokiej zawartości żelaza, z domieszką szkockiej porcelany. Dodatkowo, shiboridashi i taca ozdobione zostały porcelanową angobą, na której odbity został ze specjalnej ceramicznej kalki kwiatowy wzór, nawiązujący do chińskiej ceramiki malowanej podszkliwnie. Wypał w piecu gazowym w temperaturze 1260°C.

Wymiary
Shiboridashi:
Pojemność: ok. 70 ml
Wysokość z pokrywką: 6,5 cm
Średnica: 8,5 cm
Masa: 132 g
Czas wylewania naparu: 5 sekund

Czarki:
Pojemność: ok. 20 ml 
Wysokość: 4 cm
Masa: 30-35 g

Tacka: 
18 cm x 12 cm x 2 cm (długość, szerokość, wysokość)
przeglądane