TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Yue Guang Bai „Moonlight”

Yue Guang Bai „Moonlight”
Yue Guang Bai „Moonlight” (月光白) – Biała „herbata księżycowa” o bardzo pełnym smaku. Niewymagająca i przyjemna! 
 
Yue Guang Bai cechuje się bardzo wyraźnym i zachęcającym zapachem suchych liści, który przekłada się na podobne doznania w ustach - smak słodki, ze słodowymi nutami i dobrym „body”. Interesującą cechą tej herbaty jest to, jak aktywnie reaguje na zmieniające się parametry parzenia. Zaparzona nieco niższą temperaturą będzie przypominać typową herbatę białą, natomiast przy parzeniu wrzątkiem napar nabierze ciemniejszego koloru i nut smakowych znanych z yunnańskich herbat czarnych. Yue Guang Bai dobrze nadaje się też do długotrwałego przechowywania, wraz z wiekiem dojrzewa, a po kilku latach osiągnie stadium, w którym bardziej przypomina w smaku herbatę czarną, niż białą. Wytrzymuje więcej parzeń niż standardowa herbata biała.
 
Swoją nazwę (Yue Guang znaczy po chińsku „blask księżyca”) herbata ta zawdzięcza nietypowemu, dłuższemu procesowi więdnięcia (suszenia) liści. Liście Yue Guang Bai więdną na tyle długo, że często proces ten przedłużał się aż do nocy lub do rana. Była to więc herbata więdnąca (przynajmniej częściowo) przy blasku księżyca. 

Obecnie „Moonlight” jest raczej herbatą, której więdnięcie przeprowadzane jest w pomieszczeniach, w odróżnieniu od herbat więdnących w słońcu.
 
Odmiana krzewu: Camellia sinensis var. assamica
Parzenie
5g/250ml wody
90ºC
1-3 min
Zachęcamy do eksperymentowania z metodami parzenia!

Yue Guang Bai „Moonlight”

smak
     
4.33
aromat
     
4.33
25g - 14 zł
50g - 27 zł
100g - 54 zł
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.33 6 5 0
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Jedna z moich ulubionych białych herbat. Nie polecam osobom, które poszukują delikatności czy nawet brzydko mówiąc nijakości białych herbat. Co prawda delikatność i subtelność można osiągnąć stosując odpowiednio niższe temperatury i czas parzenia, jednak łatwo tę delikatność utracić. Dłuższe parzenie w wyższej temperaturze faktycznie pozwala wydobyć z niej nuty przypominające czarne herbaty co mnie akurat bardzo odpowiada.
Jarek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Smak wyraźny ale nie nachalny, zapach przy pierwszym parzeniu mocno herbaciany, natomiast mokre liście pachną jesienią. Pyszna herbatka. Uwielbiam wszystkie herbaty dobrej jakości i ten rytuał parzenia. Bardzo zdrowe hobby.
Aleksandra smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Hmmm... przy parzeniu w 90 stopniach jak dla mnie za bardzo przypomina yunnańskie czarne herbaty. Nie żebym nie lubiła... ale do białej herbaty nie pasuje mi ta dymna, ciężka nuta. Przed chwilą zaparzyłam ją w 70 stopniach... I muszę przyznać, że smak jest dużo lepszy, lżejszy, delikatniejszy, nawet kolor naparu jaśniejszy. Dla mnie z pewnością herbata do parzenia w niższych temperaturach. Sumując - ciekawe doświadczenie :)
Ada smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Aromat ledwie dostrzegalny ale przyjemny, Barwa lekko złota wpadająca w mleczny bursztyn, Smak wspaniały, bardzo delikatny odrobinkę przypominający silver needle Idealna herbata dla fanów delikatnych smaków ;)
Łukasz smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Tak, to jest to
Maciej smak  
     
2.00     aromat  
     
4.00
Pachnie bardzo ładnie, ale smak nie ma w sobie nic specjalnego. Jak już zostało napisane - w wyższych temperaturach smakuje nudno, jak przeciętna czarna herbata, w niższych bliżej jej do Bai Mu Dan, ale nadal przegrywa.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane