TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Yue Guang Bai „Moonlight”

biała herbata o zachwycającym wyglądzie i pełnym smaku

Yue Guang Bai „Moonlight”
Yue Guang Bai „Moonlight” (月光白) – biała „herbata księżycowa” o bardzo pełnym smaku. Niewymagająca i przyjemna! 
 
Yue Guang Bai cechuje się bardzo wyraźnym i zachęcającym zapachem suchych liści, który przekłada się na podobne doznania w ustach - smak słodki, ze słodowymi nutami i dobrym „body”. Interesującą cechą tej herbaty jest to, jak aktywnie reaguje na zmieniające się parametry parzenia. Zaparzona nieco niższą temperaturą będzie przypominać typową herbatę białą, natomiast przy parzeniu wrzątkiem napar nabierze ciemniejszego koloru i nut smakowych znanych z yunnańskich herbat czarnych. Yue Guang Bai dobrze nadaje się też do długotrwałego przechowywania, wraz z wiekiem dojrzewa, a po kilku latach osiągnie stadium, w którym bardziej przypomina w smaku herbatę czarną, niż białą. Wytrzymuje więcej parzeń niż standardowa herbata biała.
 
Swoją nazwę (Yue Guang znaczy po chińsku „blask księżyca”) herbata ta zawdzięcza nietypowemu, dłuższemu procesowi więdnięcia (suszenia) liści. Liście Yue Guang Bai więdną na tyle długo, że często proces ten przedłużał aż do nocy lub do rana. Jest to więc herbata więdnąca (przynajmniej częściowo) przy blasku księżyca, chociaż charakterystyką tego gatunku jest suszenie ciepłym powietrzem w zamkniętych pomieszczeniach.
 
Odmiana krzewu: Yangta Da Bai Cha (秧塔大白茶)
Parzenie
5g / 250ml wody
90-95ºC
I parzenie 2-3 min
II 3-5 min
III 7-10 min
3 parzenia
Zachęcamy do eksperymentowania z metodami parzenia! Dobrze nadaje się także do parzenia w stylu gongfu cha przy proporcjach 6g na 100 ml wody, pierwsze parzenie 20 sekund.

Yue Guang Bai „Moonlight”

biała herbata o zachwycającym wyglądzie i pełnym smaku

smak
     
4.44
aromat
     
4.33
25g - 20 zł
50g - 36 zł
100g - 72 zł
wysyłka: w ciągu 2-4 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.39 9 5 0
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Jedna z moich ulubionych białych herbat. Nie polecam osobom, które poszukują delikatności czy nawet brzydko mówiąc nijakości białych herbat. Co prawda delikatność i subtelność można osiągnąć stosując odpowiednio niższe temperatury i czas parzenia, jednak łatwo tę delikatność utracić. Dłuższe parzenie w wyższej temperaturze faktycznie pozwala wydobyć z niej nuty przypominające czarne herbaty co mnie akurat bardzo odpowiada.
Sebastian smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zdecydowanie w moim stylu. Smak bardzo wyraźny, miękka słodycz długo i przyjemnie zostaje w ustach. Zapach suszu po parzeniach przypomina zapach wieczoru na wsi i miodu. Parzona w gaiwanie znaczna ilość suszu wyższą temperaturą daje bardzo głęboki smak z którym można się bawić cały wieczór ;)
Dorota smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
potwierdzam wczesniejsze opinie - zaparzyłam zgodnie z instrukcją w 90st i faktycznie smak czarnej herbaty, jednak jest ona o wiele delikatniejsza niż czarne, za którymi jakoś nie przepadam. Spróbuje w niższej temperaturze, ale to nie zmienia faktu że herbatka mi smakuje
Jarek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Smak wyraźny ale nie nachalny, zapach przy pierwszym parzeniu mocno herbaciany, natomiast mokre liście pachną jesienią. Pyszna herbatka. Uwielbiam wszystkie herbaty dobrej jakości i ten rytuał parzenia. Bardzo zdrowe hobby.
Aleksandra smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Hmmm... przy parzeniu w 90 stopniach jak dla mnie za bardzo przypomina yunnańskie czarne herbaty. Nie żebym nie lubiła... ale do białej herbaty nie pasuje mi ta dymna, ciężka nuta. Przed chwilą zaparzyłam ją w 70 stopniach... I muszę przyznać, że smak jest dużo lepszy, lżejszy, delikatniejszy, nawet kolor naparu jaśniejszy. Dla mnie z pewnością herbata do parzenia w niższych temperaturach. Sumując - ciekawe doświadczenie :)
Ada smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Aromat ledwie dostrzegalny ale przyjemny, Barwa lekko złota wpadająca w mleczny bursztyn, Smak wspaniały, bardzo delikatny odrobinkę przypominający silver needle Idealna herbata dla fanów delikatnych smaków ;)
Łukasz smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Tak, to jest to
Maciek smak  
     
4.00     aromat  
     
3.00
Coś pomiędzy palonym a owocowym smakiem na owocowy +2 (zależy od temp. oczywiście). Smak ogólnie mało wyrazisty. Jeżeli o mnie chodzi to lepsza od White Nepal Jun Chiyabari i China White Snow Buds daleko jednak do Yin Zhen czy Bai Mu Dan. Najlepiej przekonać się samemu..
Maciej smak  
     
2.00     aromat  
     
4.00
Pachnie bardzo ładnie, ale smak nie ma w sobie nic specjalnego. Jak już zostało napisane - w wyższych temperaturach smakuje nudno, jak przeciętna czarna herbata, w niższych bliżej jej do Bai Mu Dan, ale nadal przegrywa.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane