TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Yue Guang Bai „Moonlight”
Yue Guang Bai „Moonlight” (月光白) – Biała „herbata księżycowa” o bardzo pełnym smaku. Niewymagająca i przyjemna! 
 
Yue Guang Bai cechuje się bardzo wyraźnym i zachęcającym zapachem suchych liści, który przekłada się na podobne doznania w ustach - smak słodki, ze słodowymi nutami i dobrym „body”. Interesującą cechą tej herbaty jest to, jak aktywnie reaguje na zmieniające się parametry parzenia. Zaparzona nieco niższą temperaturą będzie przypominać typową herbatę białą, natomiast przy parzeniu wrzątkiem napar nabierze ciemniejszego koloru i nut smakowych znanych z yunnańskich herbat czarnych. Yue Guang Bai dobrze nadaje się też do długotrwałego przechowywania, wraz z wiekiem dojrzewa, a po kilku latach osiągnie stadium, w którym bardziej przypomina w smaku herbatę czarną, niż białą. Wytrzymuje więcej parzeń niż standardowa herbata biała.
 
Swoją nazwę (Yue Guang znaczy po chińsku „blask księżyca”) herbata ta zawdzięcza nietypowemu, dłuższemu procesowi więdnięcia (suszenia) liści. Liście Yue Guang Bai więdną na tyle długo, że często proces ten przedłużał się aż do nocy lub do rana. Była to więc herbata więdnąca (przynajmniej częściowo) przy blasku księżyca. 

Obecnie „Moonlight” jest raczej herbatą, której więdnięcie przeprowadzane jest w pomieszczeniach, w odróżnieniu od herbat więdnących w słońcu.
 
Odmiana krzewu: Camellia sinensis var. assamica

Yue Guang Bai „Moonlight”

smak
     
5.00
aromat
     
4.00

chwilowo niedostępny

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki ZAGRANICZNE za 45 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
typ:
białe
region:
chiny, yunnan
zbiory:
wiosenne/first flush
Parzenie
5g/250ml wody
90ºC
1-3 min
Zachęcamy do eksperymentowania z metodami parzenia!
OCEŃ PRODUKT
4.50 2 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

Aleksandra smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Hmmm... przy parzeniu w 90 stopniach jak dla mnie za bardzo przypomina yunnańskie czarne herbaty. Nie żebym nie lubiła... ale do białej herbaty nie pasuje mi ta dymna, ciężka nuta. Przed chwilą zaparzyłam ją w 70 stopniach... I muszę przyznać, że smak jest dużo lepszy, lżejszy, delikatniejszy, nawet kolor naparu jaśniejszy. Dla mnie z pewnością herbata do parzenia w niższych temperaturach. Sumując - ciekawe doświadczenie :)
Ada smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Aromat ledwie dostrzegalny ale przyjemny, Barwa lekko złota wpadająca w mleczny bursztyn, Smak wspaniały, bardzo delikatny odrobinkę przypominający silver needle Idealna herbata dla fanów delikatnych smaków ;)
ostatnio przeglądane