TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wakocha Benifuki​​​​​​​ Premium 2023

konkursowa czarna herbata japońska z pierwszego zbioru

Wakocha Benifuki​​​​​​​ Premium 2023
Wakōcha Benifūki Premium 2023 – wysokiej klasy czarna herbata japońska z pierwszego zbioru, pochodząca z prefektury Fukuoka na południu Japonii. Wyrafinowany smak. Prawdziwie rzemieślnicza herbata czarna. 

Aromat po części typowy dla japoński herbat czarnych – dominują dojrzałe owoce (leśne owoce, wiśnie) w ciepłej pieczonej otoczce, ale pojawiają się również rzadziej spotykane „pikantne” i korzenne nuty. Smak w zależności od parzenia może być delikatny lub bardzo wyrazisty. Kolor klasyczny, jasnoczerwony do mocno czerwonego w zależności od intensywności.  W naparze, tak jak w aromacie, dominują dojrzałe owoce z pewną charakterystyczną cierpkością, ale także ze  sporą dozą smaku dobrych herbat darjeeling second flush.  Herbata pochodzi od tego samego producenta, co nasza Sencha Yame Okumidori. To herbata konkursowa, zbierająca w tym roku w Japonii wysokie oceny.

Benifūki to najbardziej sztandarowy kultywar krzewu herbacianego, używany do produkcji czarnej herbaty japońskiej. Chociaż produkuje się z niego dużo herbaty przeciętnej jakości, to w rękach doświadczonego producenta potrafi dać fenomenalne rezultaty. Ta herbata pokazuje, że benifūki to krzew, który w pełni zasłużył na swoją sławę. Zachęcamy do porównania tej herbaty z naszą podstawową Wakōcha Benifūki. Kultywar benifūki jest krzewem o indyjskim rodowodzie powstały poprzez skrzyżowanie kultywaru benihomare wyselekcjonowanego z indyjskich ziaren, oraz krzewu z Dardżylingu. 

Pochodzenie: Japonia, prefektura Fukuoka, Yame, wieś Yabemura
Zbiory: wiosna 2023 (ichibancha)
Kultywar: benifūki
Parzenie
4g / 250ml
ok. 90°C
I parzenie 1,5 min
II 2-3 min
III 5-8 min
3 parzenia
Zachęcamy do wypróbowania parzenia tej herbaty w gaiwanie: 5g na 100 ml wody, temperatura 90-95°C, pierwsze 2 parzenia ok. 20-30 sekund, kolejne stopniowo wydłużane

Wakocha Benifuki​​​​​​​ Premium 2023

konkursowa czarna herbata japońska z pierwszego zbioru

czekamy na dostawę

10g - 18 zł czekamy na dostawę
25g - 41 zł czekamy na dostawę
50g - 80 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane