TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Sichuan Emei Hongcha 2018
Sichuan Emei Hongcha 2018 – wysokiej klasy czarna herbata z prowincji Syczuan. Zbierana w rygorystycznym standardzie „jeden pąk oraz jeden liść” (yi ya yi ye, 一芽一叶). Zbiory tej herbaty sięgają jedynie 100 kg rocznie i pochodzą od rolnika uprawiającego herbatę na małą skalę u podnóża góry Emei.

Bardzo intensywny, pełny, miodowo-słodowy, naturalnie kakaowy smak tej herbaty jednocześnie jest bardzo gładki i o gęstej strukturze. 

Liście o pięknym brązowym kolorze z licznymi złocistymi pąkami, dają napar koloru intensywnie czerwonawo-brązowego. 

Piękna, bogata w smaku herbata, przypominająca nieco swoją charakterystyką wytrawne chińskie herbaty Keemun (zwłaszcza lubiane przez nas Hao Ya i Special), jak również Yixing Hong Cha. Trudno ją jednak tak jednoznacznie szufladkować, gdy mamy taką unikalność smaku.

Zbiory: 10.04.2018
Szczep: Lao Chuan Cha
Pochodzenie: Qilipin, Emei Shan, prowincja Syczuan, Chiny

Sichuan Emei Hongcha 2018

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki ZAGRANICZNE za 45 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
typ:
czarna, klasyczna
region:
syczuan, chiny
zapach:
kakaowy, kwiatowy
zbiory:
wiosenne/first flush, 2018
Parzenie
4-5g/250 ml
96°C
I parzenie 2 min; II 3 min
Tę herbatę można parzyć również metodą „przelewową”. Wystarczy umieścić 4-5 gramów liści na sitku, które kładziemy na dzbanuszku. Przelewamy wrzątek przez liście i gotowe! Aby osiągnąć większą moc, napar można jeszcze raz przelać przez liście. W ten sposób herbatę można parzyć 3-4 razy.
OCEŃ PRODUKT
5.00 1 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

Jurek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Susz ma całkiem ciekawy aromat. Z jednej strony wyczuwa się słodki zapach wiśni, z drugiej charakterystyczny kwaśno-gorzki zapach kakao. Bardzo przyjemny, niezbyt nachalny. Taki "letni". Parzona przez 5 minut w temperaturze 95 stopni ma bardzo nikły zapach, podobny do suszu, może bardziej słodki, ale bardzo ulotny. Napar ma dość jasny, czerwonawy kolor podobny trochę do sprzedawanych lata temu w granulowanej postaci Assamów. Smak jest mocno kakaowy, to na sto procent. Poza tym gdzieś tam w tle czają się smaki lata: miód, cierpkie owoce. Bardzo przyjemny, bardzo pobudzający i przeciwnie do zapachu - bardzo trwały. Napar jest "gęsty" smakowo i lekka goryczka kakao długo przypomina o sobie na języku. Herbata świetnie nadaje się do długiego parzenia. Nie gorzknieje ani nie robi się cierpka. Powiedziałbym że gęstnieje, po 10 minutach napar robi się brązowy. Smak staje się tylko nieznacznie bardziej intensywny, ale za to dłużej pozostaje na języku. Dobiłem do 15 minut z 1 grama suszu na 100 ml wody i herbata nadal nie nosiła śladu przeparzenia. W moim prywatnym rankingu herbat zasłużyła na własną puszkę (czym niewiele moich herbat może się pochwalić - większość zostaje w torebkach albo ląduje w słoiku) zaraz obok Keemuna Mao Feng i Wui Hongcha.
ostatnio przeglądane