TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Sencha Ichoka 2023

najbardziej aromatyczna herbata sencha

Sencha Ichoka 2023
Sencha Ichōka 2023 – bardzo aromatyczna herbata sencha z prefektury Shizuoka. Uprawa ekologiczna.

W aromacie wyraźne są nuty tropikalne i kwiatowe, dosyć intensywne, przypominające wręcz aromat niektórych jasnych herbat oolong. Jest to zasługa tego, że w przeciwieństwie do większości współczesnych sencha, liście tej herbaty przechodzą po zbiorze proces więdnięcia, czyli wstępnego suszenia tuż po zebraniu liści. To właśnie ten proces odpowiada za formowanie się wielu związków aromatycznych. 

Smak jest słodki, z lekką cierpkością. Wyraźnie owocowy i tropikalny. Dominują nuty mango i winogron. Zastosowanie więdnięcia oznacza jednak, że w tej herbacie nie znajdziemy umami czy częstych w herbacie japońskiej nut morskich. Napar jest lekki i klarowny. 

Jesteśmy przekonani, że herbata sencha w takiej odsłonie znajdzie również wielu zwolenników! Uprawiana w górskich regionach prefektury Shizuoka z wykorzystaniem bardzo ciekawych, rzadziej spotykanych japońskich szczepów krzewu herbacianego. „Ichōka” 萎凋香 znaczy „aromat więdnięcia” – to termin z japońskiego żargonu herbacianego określający ogół aromatów kwiatowych i owocowych występujących w lekko utlenianej herbacie. 

Pochodzenie: Japonia, prefektura Shizuoka, Tenryu, Isagawa (kliknij w link, aby przejść do mapy)
Zbiory: ichibancha (pierwszy zbiór wiosenny), maj 2023
Kultywary: fujimidori, surugawase i lokalne szczepy zairai (wyhodowane z ziaren) (co to jest i jakie ma znaczenie?)
Styl: chūmushi (średnia długość obróbki parą wodną – dowiedz się, co to oznacza)
Parzenie
6g / 250 ml wody
70-80°C
I parzenie ok. 1 min
II 20 sekund
III 45 sekund
3-4 parzenia
Wraz z kolejnymi parzeniami sugerujemy stopniowe podnoszenie temperatury wody.

Sencha Ichoka 2023

najbardziej aromatyczna herbata sencha

smak
     
4.50
aromat
     
4.50
25g - 22 zł
50g - 42 zł
100g - 84 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 4 5 0
Michał 16.04.2024 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zapach samego suszu bardzo dobry, lekko przypominający mi mango. Po zaparzeniu herbata nabiera zapachu rosołu. Jednak nie jest to dla mnie nic złego, jest to ciekawe, w smaku za to sam napar jest lekko kwiatowy i owocowy. Myślę, że co jakiś czas będę ją kupował. Co do tego herbacianego zapachu, to nie wina niedomytego naczynia, jak coś
Piotr 09.09.2023 smak  
     
4.00     aromat  
     
3.00
Słodkawa, bez cierpkości. Smak być może zbliżony do jakichś tropikalnych, nie cytrusowych, owoców. Jeśli ktoś nie lubi charakterystycznego smaku Senchy to może śmiało sięgnąć po tę herbatę. Dobra pozycja do zapoznawania najmłodszych z herbatami zielonymi - smak jest na tyle przystępny, że nawet przyzwyczajone do kg cukru w napojach dzieciaki mogą się przekonać do zielonej herbaty. Dorosłym jednak sugerowałbym celowanie w nieco wyższą półkę cenową, a w mojej ocenie, dużo wyższą półkę jakościową tj. w Senchę Yabukita Organic.
Maciej 29.04.2023 smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Faktycznie świetny aromat, herbata aż bucha owocami tropikalnymi. Smak też jest owocowy i słodki, kojarzy mi się z melonem. Brakuje mi tu jednak trochę tego umami które nadaje głębi większości dobrej senchy. Na pewno warta spróbowania, bo mocno się wyróżnia na tle innych japońskich zielonych.
Oskar 16.01.2022 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zgadzam się jednoznacznie z opisem aromat herbaty Sencha wyraźnie tropikalny i intensywnie kwiatowy :) Smak jest słodkawy l lekką cierpkością. Jedyne co mogę jeszcze dodać to, że za drugim parzeniem napar jest intensywnie zielony :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane