TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Rize Handmade Black 2023

rzadkość – ręcznie wytwarzana herbata turecka

Rize Handmade Black 2023
Rize Handmade Black 2023 – czarna herbata turecka wytwarzana ręcznie, z zachowaniem pięknych, pełnych liści. Herbata z wybrzeża Morza Czarnego, uprawiana bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. 

Lekka herbata czarna, która wymaga dłuższego, powolnego parzenia. W aromacie czujemy deserową czekoladę i kwiaty. Na podstawie samego aromatu mokrych liści można ją pomylić z dobrą herbatą chińską. Smak: trzcina cukrowa, skórka chleba, dojrzałe owoce. Ze względu na bliskość geograficzną do gruzińskiego Batumi, można tu wyczuć pewne nuty wspólne z herbatą gruzińską, ale turecka herbata jest słodsza, z mniejszą dozą owocowej kwasowości. Aby wydobyć pełnię smaku zalecamy pojedyncze parzenie dłuższe niż 3 minuty. 

Od dawna towarzyszyły nam pytania: czy w Turcji nie produkuje się dobrej herbaty liściastej? Czy cała turecka herbata jest drobno mielona i przeznaczona do parzenia w dwupoziomowym czajniczku çaydanlık? Niestety w toku poszukiwań okazało się, że wiele niezłych liściastych herbat sprzedawanych jako tureckie, w rzeczywistości pochodzi ze Sri Lanki.  Za cel postawiliśmy sobie znalezienie autentycznej, ręcznie lub przynajmniej ortodoksyjnie wytwarzanej herbaty czarnej z Turcji. Oto ona! Dzieło małego producenta May Livadi Tea Atelier z dystryktu Pazar w prowincji Rize.

Pochodzenie: Turcja, prowincja Rize, Pazar
Zbiory: maj 2023
smak:
aromat:
region:
Parzenie
4-5g / 250 ml
96°C
3-5 minut
1 parzenie
przeglądane