TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Nepal Mai Pokhari 2016

Nepal Mai Pokhari 2016
Nepal Mai Pokhari 2016 – nietypowa herbata „nowej fali” z podnóża Himalajów – herbata dojrzewająca, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Pyszna i czysta. Pochodzi z ogrodu stosującego zasady rolnictwa biodynamicznego. 
 
Aromat suchych liści przywodzi na myśl skórkę pomarańczową, a smak dżem pomarańczowy. Mokre liście zapachem przypominają natomiast konfiturę różaną w pączkach. Wyraźnie owocowo-kwaskowa, słodki posmak bardzo długo zostaje w ustach. Aromat cudownie „wdziera się” do nosa od strony przełyku (retronasalnie). Pojawiają się także nuty charakterystyczne dla surowych herbat pu-erh. Tak bogaty i wielowymiarowy smak był dla nas prawdziwym zaskoczeniem. 
 
Liście tej herbaty poddane zostały lekkiemu rolowaniu, częściowemu utlenianiu i częściowemu zatrzymaniu utleniania poprzez suszenie na słońcu. Z jakim typem herbaty mamy w takim razie do czynienia? Czarną? Białą? Heicha? Nieważne! To po prostu bardzo dobra herbata, do której należy podejść z otwartym umysłem. Pochodzi z jesiennych zbiorów roku 2016, ale dopiero po roku od zbiorów producenci postanowili ją sprzedać – chcieli sprawdzić, w jaki sposób będzie przebiegało dojrzewanie tej herbaty. Eksperyment niewątpliwie udał się i będziemy z zaciekawieniem obserwować dalszy rozwój tego stylu herbaty. Bardzo możliwe, że w przyszłości będzie ona prasowana w „ciastka”, na wzór pu-erhów. 
 
Mai Pokhari to region położony ponad 2000 m. n.p.m., na północ od miasta Ilam. 
 
Zbiory: jesień 2016
akcesoria:
region:

Nepal Mai Pokhari 2016

wyprzedany

10g - 12 zł wyprzedany
25g - 27 zł wyprzedany
50g - 53 zł wyprzedany
100g - 106 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane