KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Nepal Mai Pokhari 2016

Nepal Mai Pokhari 2016

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Nepal Mai Pokhari 2016 – nietypowa herbata „nowej fali” z podnóża Himalajów – herbata dojrzewająca, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Pyszna i czysta. Pochodzi z ogrodu stosującego zasady rolnictwa biodynamicznego. 
 
Aromat suchych liści przywodzi na myśl skórkę pomarańczową, a smak dżem pomarańczowy. Mokre liście zapachem przypominają natomiast konfiturę różaną w pączkach. Wyraźnie owocowo-kwaskowa, słodki posmak bardzo długo zostaje w ustach. Aromat cudownie „wdziera się” do nosa od strony przełyku (retronasalnie). Pojawiają się także nuty charakterystyczne dla surowych herbat pu-erh. Tak bogaty i wielowymiarowy smak był dla nas prawdziwym zaskoczeniem. 
 
Liście tej herbaty poddane zostały lekkiemu rolowaniu, częściowemu utlenianiu i częściowemu zatrzymaniu utleniania poprzez suszenie na słońcu. Z jakim typem herbaty mamy w takim razie do czynienia? Czarną? Białą? Heicha? Nieważne! To po prostu bardzo dobra herbata, do której należy podejść z otwartym umysłem. Pochodzi z jesiennych zbiorów roku 2016, ale dopiero po roku od zbiorów producenci postanowili ją sprzedać – chcieli sprawdzić, w jaki sposób będzie przebiegało dojrzewanie tej herbaty. Eksperyment niewątpliwie udał się i będziemy z zaciekawieniem obserwować dalszy rozwój tego stylu herbaty. Bardzo możliwe, że w przyszłości będzie ona prasowana w „ciastka”, na wzór pu-erhów. 
 
Mai Pokhari to region położony ponad 2000 m. n.p.m., na północ od miasta Ilam. 
 
Zbiory: jesień 2016
Sposoby parzenia
5g/250ml
96°C
I 1 min; II 2 min; III 4 min; IV 7-8 min
Herbata ta dobrze nadaje się do parzenia w stylu gongfu cha, używają 5g liści na 100ml wody, zaczynając parzenia od 20 sekund.
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test