Cena Ilość Wartość Rabat Usuń
Suma: 0 PLN

Logowanie

Zamawiam
Kod rabatowy:
KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA ZIELONA Z DODATKAMI OOLONG CZARNA CZARNA Z DODATKAMI PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Mingjian Dong Pian 2017

Mingjian Dong Pian 2017

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Mingjian Dong Pian 2017 (名閒凍片, Mroźne Listki z Mingjian) – konkursowy jasny oolong z Tajwanu, wytwarzany w małych ilościach. 
 
Niewątpliwie najmocniejszym punktem tej herbaty jest aromat. Kwiatowo-mleczne nuty charakterystyczne dla jasnych tajwańskich oolongów wydają się być jeszcze bardziej „podkręcone”.  W smaku bardzo lekka, pijalna i świeża. Zostawia w ustach długo wyczuwalny od środka aromat. Oolong bardzo nisko utleniony, bliski już herbacie zielonej. Może trafić w gusta fanów słodszych herbat zielonych. Świetna w swojej prostocie, niewymagająca. Herbata ta została doceniona także na Tajwanie – zdobyła srebrny medal na konkursie herbacianym w Mingjian.
 
Czym jest Dong Pian?
Dong Pian (凍片) można przetłumaczyć jako „mroźny listek”. Wytworzenie tego typu herbaty wymaga specjalnych warunków pogodowych, które nie zdarzają się każdego roku. Liście zbiera się zimą, kiedy krzewy herbaciane są już w fazie uśpienia, ale kilka dni ciepłej pogody budzi je do życia i wypuszczają malutkie pączki. Każda z „kuleczek”, w które uformowana jest ta herbata, zawiera taki pączek. 
 
Kultywar: Si Ji Chun (四季春)
Zbiory: koniec stycznia 2017
 
Parzenie:
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha: 
5g/100ml, wrzątek
I parzenie 40s; II 30s; III 50s; IV 80s, V 2 min… itd.
 
W większym czajniczku:
5g/250ml wody, wrzątek
I parzenie 90s; II 60s; III 2 min; IV 4 min; V 8 min
Sposoby parzenia
5g/250ml wody
96℃
I 90s; II 60s; III 2 min
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha: 5g/100ml, wrzątek I parzenie 40s; II 30s; III 50s; IV 80s, V 2 min… itd.
Oceny i opinie
Kolejny wiosenny herbaciany rarytas od eherbaty. Gęsty kwiatowy i słodki smak, oblepia usta przez pierwsze trzy parzenia. Wycisnąć można z niej jednak o wiele więcej bardzo smacznych naparów. Zasmakuje na pewno każdej osobie lubiącej lekkie, zielone oolungi. Tą herbatą na pewno nie będziecie rozczarowani, polecam.
Łukasz Wiśniewski | 17:57 | 16.03
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,