KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Małe Yuzamashi Tokoname
Małe Yuzamashi Tokoname Małe Yuzamashi Tokoname

Małe Yuzamashi Tokoname

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
154 PLN
dostępność:
dostępny.
Opis produktu
Małe Yuzamashi Tokoname – (湯冷まし czyt. judzamaśi) japońskie naczynie do studzenia wody. 
 
Yuzamashi (zwane też samashi) to naczynie, które służy do studzenia wody przed parzeniem herbaty zielonej. Może też pełnić rolę „morza herbaty”, czyli naczynia, do którego zlewa się gotowy napar. Gustowne, minimalistyczne zdobienie. Ponieważ naczynia te są całkowicie ręcznie wykonane i zdobione, każde jest unikatowe i minimalnie różne.
 
Pojemność: 150 ml
Tokoname (pref. Aichi) jest jednym z sześciu najstarszych działających do dzisiaj ośrodków ceramicznych w Japonii. Współcześnie znane jest na całym świecie właśnie za sprawą znakomitej ceramiki herbacianej. Tradycja wyrobów ceramicznych w tym regionie sięga XII wieku. Przez długie stulecia wytwarzano tam głównie naczynia użytkowe, tj. różnego rodzaju garnki, talerze czy miski. Natomiast produkcja samych czajniczków do parzenia herbaty rozpoczęła się tam dopiero ok. XIX wieku. Charakterystyczną cechą tradycyjnej ceramiki z Tokoname jest w większości przypadków brak szkliwienia wewnątrz.
 
 
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test