KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Jeoncha

Jeoncha

Aromat:
     
(ocena: 4.50/5)
Smak:
     
(ocena: 4.75/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu

Jeoncha Korean Green Tea - to koreańska Sencha o bardzo wysokich walorach smakowych i jakościowych.

Herbata oddaje do naparu słodki, świeży i leciutko prażony smak orzechów laskowych. 

Aromat po wsypaniu do podgrzewanego naczynia w którym parzymy herbatę jest bardzo intensywny, wzbudzający tylko pozytywne skojarzenia.

Herbaty koreańskie są uznawane za bliskie herbatom japońskim i chińskim, balansując smakowo pomiędzy tymi dwoma większymi kulturami.

Z ciekawostek, herbaciana ceremonia w Korei zwana Dado jest mniej oficjalna niż w Japonii, zwraca bowiem uwagę na naturalność w której przygotowuje się i pije herbatę.

Dodatkowo ważne jest to, że Dado (droga herbaty) nie jest używane na pokaz, lecz dla siebie i bliskich. Dado zostało opracowane, aby oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli.

Filozofia Dado polega na cieszeniu się z wszystkich przyjemności, jakie daje herbata.

 

Krótki opis praktyki Dado:

- zobaczenie koloru herbaty

- wdychanie zapachu herbaty

- doświadczenie smaku na języku

- doświadczenie smaku przepływającego przez gardło

- poczucie długiego posmaku w ustach

 

Parzenie: 3 gramy na 150 ml, zalewamy wodą o temperaturze 70-80 stopni na 2 minuty. Drugie parzenie skracamy do około 1 minuty. 

 

Sposoby parzenia
3 g / 150 ml
70-80°C
2-3 min
3 gramy na 150 ml, zalewamy wodą o temperaturze około 75 stopni na 2 minuty. Drugie parzenie skracamy do około 1 minuty.
Oceny i opinie
Przepyszna! Nic więcej... polecam! Kupowałem dużo droższe a nie tak dobre... ;)
Tomasz Kuciński | 07.05.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
To jest to czego szukałem, piękny aromat i bardzo głęboki smak przy większej ilości suszu na mniejszą ilość wody 65 stopni... głębia słodyczy !
Artur Iwo Ryś | 22.02.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Wielkie dzięki za szybką dostawę i gratisa :) White Monkey :) choć degustację rozpoczęłam od Jeoncha. Znakomita herbata intensywny zapach można siedzieć i wdychać ten orzechowy aromat i bardzo smakuje delikatną goryczką. Już się nie mogę doczekać wypróbowania pozostałych:Che Tai Nguyen, Phoenix Pearl, Liu Pan Shui oraz White Monkey.
Tyszewska-Tomczyk Anna | 01.04.2016
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(4/5)
Witam ja powiem bardzo krotko Herbata Jeoncha bardzo mi smakuje. TOMEK z Angli Ps Bardzo szypka dostawa bardzo polecam tym ludziom co chca zamówić z zagranicy
Tomasz Zacharek | 04.11.2015
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Znakomita. Zdecydowanie polecam. Wszystko napisano w komentarzach poniżej więc nie będę uprawiał plagiatu ;)
Mariusz Fendrych | 10.07.2015
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Genialna. I parzenie 70 stopni 1,5 minuty. Piękny aromat, już herbata w puszce pachnie obłędnie, zupełnie inaczej niż moje dotychczasowe. Po zaparzeniu pachnie jeszcze lepiej, nie jak zielona lecz mocno intensywnie orzechami. Nie jestem w stanie sprecyzować jakimi ale definitywnie prażonym orzechem. Podczas picia nie mogłem się powstrzymać przed siorbaniem i wdychaniem zapachu przez nos, a więc po kolei, orzech w nosie, na języku bardzo delikatna goryczka ktòra przemienia się we właściwy smak herbaty z bardzo delikatną nutką cierpkości, a w tle cały czas aromat orzecha i wybrzmiewa cytrusowym posmakiem. 2 parzenie 75 stopni, 2 minuty i powtórka z rozrywki tylko intensywniej. Podczas drugiego parzenia dodatkowo piękny spektakl z fotki poniżej. Chyba nigdy nie kupię ceramicznego czajniczka żeby móc to obserwować. http://i1264.photobucket.com/albums/jj495/kot2kpg/IMAG0074_zpsoofym4dx.jpg Dodatkowo wielkie dzięki dla Eherbata.pl. 100g Jeoncha, 50g Gyokuro Miyazaki, dwie świetne puszki... I na smaczek 11g Kukicha gratis
Łukasz Mazur | 27.03.2015
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Herbata p i ę k n a. Piję ją pierwszy raz i jestem autentycznie zachwycona. Podoba mi się, że rozszerzyłam swój herbaciany repertuar o koreańską zieloną (oprócz japońskich i chińskich).
Anna Skoczeń | 25.12.2013
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Genialna herbata, cudowny orzechowy smak. Jest u mnie w domu taka zasada, że nigdy nie moze zabraknąć dobrej klasy Lung Ching i Golden Yunnan - zawsze muszą być pod ręką. Od teraz zasadę tę rozszerzam o Jeoncha - duży szacunek za sprowadzenie tej herbaty, mam nadzieję że nie będzie problemów z dostępnością tej herbaty w przyszłosci.
Tomasz Wrześniewski | 30.05.2013
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Tagi:
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test