TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

GABA Black Bio 2022

GABA Black Bio 2022
GABA Black Bio 2022 – tajwańska herbata czarna o wysokiej zawartości kwasu γ-aminomasłowego (GABA), ważnego neuroprzekaźnika w ludzkim mózgu. Herbata nie tylko o walorach prozdrowotnych, ale też o świetnym smaku. Dodatkowo uprawiana ekologicznie, bez zastosowania sztucznych nawozów i środków ochrony roślin.
 
Suche liście przypominają ciasno zwinięte oolongi i po zalaniu rozwijają się do ogromnych rozmiarów. Zapach i smak kojarzy się z kwaśnymi owocami, głównie z kompotem z suszonych śliwek, ale wyczuć można też nieco mentolu charakterystycznego dla szczepu krzewu, z którego została wykonana ta herbata. Bardzo przyjemna, pełna struktura naparu. Nietypowa, ale smaczna mieszanka! 
 
Herbata GABA powstała w drugiej połowie lat 80. w Japonii, a jej twórcą jest dr Tojiro Tsushima. Celem jego badań było opracowanie technologii obróbki herbaty pozwalającej na maksymalne wydobycie z liści naturalnie występującego kwasu γ-aminomasłowego (GABA: Gamma-AminoButyric Acid). Świeżo zerwane liście herbaty zamykane są w próżniowych piecach, gdzie cały tlen zastępowany jest azotem, podgrzewane do temp. 40℃ i systematycznie potrząsane. Kolejne etapy obróbki przebiegają jak w przypadku innych herbat danego rodzaju (powstają herbaty GABA typu oolong, zielone i czarne). GABA przypisuje się następujące właściwości:
 
- ma ogólnie pozytywny wpływ na ludzki układ nerwowy – właściwości uspokajające i przeciwstresowe, zapobieganie stanom lękowym, poprawa jakości snu
- obniża ciśnienie krwi
- wspomaga przyrost masy mięśniowej poprzez pobudzenie wydzielania hormonu wzrostu (jest popularnym suplementem diety sportowców)
- efektem ubocznym zwiększenia zawartości GABA w liściach jest też podwyższona zawartość przeciwutleniaczy, flawonoidów, katechin i polifenoli
 
Zbiory: marzec 2022 (zbierane ręcznie)
Kultywar: Hong Yu (紅玉, TRES #18, „Rubinowa”)
Kultywar krzewu oficjalnie oddany do upraw przez tajwańską Stację Badania i Rozwoju Herbaty w 1999 roku jako kultywar nr 18. Powstał przez skrzyżowanie birmańskiego krzewu odmiany Assamica i tajwańskiej dzikiej herbaty Camellia Formosensis. Kultywar ten został opracowany z myślą o produkcji wysokiej jakości herbaty czarnej. 

Herbata pakowana na Tajwanie w próżniowe torebki 100g.
Parzenie
5g / 250ml wody
96℃
I 2-3 min
II 5-6 min
2 parzenia

GABA Black Bio 2022

smak
     
4.25
aromat
     
4.75
25g - 35 zł
50g - 68 zł
100g - 134 zł
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 4 5 0
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo ciekawa i smaczna herbata. W aromacie kojarzy się z przypieczonym spodem ciasta lub przypalonym karmelem. W smaku jest już bardziej owocowo i dymnie, stąd skojarzenia z suszem. Parzona w proporcjach 5 g na ok. 250 ml wody.
Jarek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zakupiłem już dawno ale dopiero teraz po wypiciu jakiś czas później doceniam oryginalny smak tej herbaty. Fajna słodka jakby palona z suszonymi owocami. Polecam.
Jacek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
wysmienita herbata. owocowy zapach lisci, ktory po zaparzeniu sie ulatnia dajac delikatny napar o bardzo slodkim smaku
Piotr K. smak  
     
2.00     aromat  
     
4.00
Przyjemnie pachnie skórką od piernika i ładnie wygląda, ale w ustach wodnista i mało wyraźna. Nie jestem fanem lekkiej kwaskowości typowej chyba dla herbat GABA. Rozczarowanie, zwłaszcza patrząc na cenę.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane