TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – zini xishi 200 ml

Czajniczek Yixing – zini xishi 200 ml
NOWOŚĆ
Czajniczek Yixing – zini xishi 200 ml– czajniczek z Yixing wykonany z klasycznej gliny zini.

Styl tego czajniczka – xishi (chn. 西施) – to jeden z najbardziej klasycznych kształtów. Nazwę zawdzięcza cesarskiej konkubinie Xishi, słynącej ze swojego piękna. Kształt tego czajniczka ma być odwzorowaniem jej piersi. 

Styl Xishi charakteryzuje się krótkim dzióbkiem i okrągłym kształtem korpusu. Pojemność 200 ml sprawia, że dobrze nada się do parzenia herbaty w stylu gongfu cha dla kilku osób, ale można go wykorzystać także do parzenia dla jednej osoby w stylu zachodnim. 

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W długiej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Polecane jest również, by w czajniczku raz przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy pu’ery).

Pojemność: 200 -205 ml
Masa: 139 g
Długość całkowita (dzióbek-rączka): 12,1 cm
Wysokość z pokrywką: 7,8 cm
Prędkość wylewania naparu: około 11 sekund

Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing
przeglądane