TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Xiao Ying

Czajniczek Yixing Xiao Ying
Czajniczek Yixing Xiao Ying – klasyczny i dobrze wykonany czajniczek z glinki purpurowej.
 
Czajniczek w kształcie nazywanym Xiao Ying (笑樱). Charakteryzuje się wąskim i zakrzywionym dzióbkiem, w związku z czym wylewanie naparu jest stosunkowo powolne. Polecamy go zatem do herbat czarnych lub ciemnych oolongów z Tajwanu, bo przy ich parzeniu szybkość wylewania naparu nie jest kluczowa. 

Pojemność czajniczka czyni go idealnym partnerem parzenia w stylu gongfu cha dla 2-4 osób, lub w stylu zachodnim dla jednej osoby.
 
Jakość wykonania nie pozostawia pola do jakichkolwiek zarzutów. Dobra dynamika wylewania naparu i dokładne dopasowanie elementów to cechy, na które przy wyborze czajniczka z Yixing trzeba zwracać uwagę w pierwszej kolejności! Poza standardową, desygnującą pochodzenie pieczęcią na denku, czajniczek ten ma też dwie małe pieczęcie autora na wewnętrznej stronie pokrywki. 
 
Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W dziesięcioletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  
 
Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Polecane jest również, by w czajniczku raz przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy pu’ery).
 
Pojemność: 180ml
Waga: 159,4g
Długość całkowita: 13 cm
Wysokość z porywką: 7 cm
Szerokość: 8,5 cm
akcesoria:
przeglądane