TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

​Czajniczek Yixing – Qiu Shui

​Czajniczek Yixing – Qiu Shui
Czajniczek Yixing – Qiu Shui – delikatny i elegancki czajniczek Yixing ze świetnej jakości glinki. 

Qiu Shui (秋水) to wyrafinowany i elegancki model czajniczka, a do tego bardzo wygodny, idealnie nadający się do parzenia herbat oolong. To kształt zaczerpnięty z czajniczków legendarnego studia Meng Chen, więc na denku czajniczka, jako hołd, zamiast pieczęci twórcy znajduje się inskrypcja używana przez studio Meng Chen. Wykonany ze świetnej jakości leżakowanej czerwonej gliny lao zhu ni, czajniczek autorstwa pani Huang Dan. Jak większość tradycyjnych czajniczków Yixing, u nasady dzióbka nie ma sitka, tylko jedną dziurkę. Do czajniczka dodajemy jednak dwa metalowe sitka montowane w dzióbku.

Według twórczyni, leżakowana glina zhu ni najlepiej nadaje się do parzenia ciemnych i palonych oolongów (szczególnie skalnych herbat z  gór Wuyi) oraz herbat pu’er.

Pojemność: 120 ml
Masa: 85 g
Szybkość wylewania naparu: ok. 12  sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W trzynastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.

Dostępna tylko 1 sztuka!
akcesoria:
przeglądane