TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Jingmai Xiao Feng 2015

Jingmai Xiao Feng 2015

Jingmai Xiao Feng 2015 – młody, wiosenny pu-erh sheng (surowy) z Jingmai, jednego z najsłynniejszych regionów, gdzie produkuje się te herbaty.

 
W smaku bardzo świeży, delikatny, orzeźwiający, ale z długim i słodkim posmakiem. W zapachu przypomina wiosenne kwiaty i morele. Idealne wprowadzenie w świat surowych pu-erhów dla wszystkich wielbicieli herbat zielonych i oolong!
 
Tak młoda herbata pu-erh może też nawet być uznawana za dojrzewającą herbatę zieloną – technicznie różni się od niej nieznacznie, a w krótkim czasie leżakowania w liściach nie postąpiły jeszcze procesy utleniania i fermentacji, nadające smaki charakterystyczne dla dojrzałych herbat pu-erh.
 
Jingmai należy do „słynnych herbacianych gór”, a pu-erhy pochodzące stamtąd mogą osiągać bardzo wysokie ceny – herbatę tej jakości w takiej cenie można uznać za okazję!
 
Użyty materiał: Naturalna hybryda odmian Camelia sinensis var. sinensis oraz C. sinensis var. assamica (zhongxiaoye zhong 中小叶种), młode krzewy
Data zbiorów i obróbki: wiosna 2015
Pochodzenie: Jingmai, prowincja Yunnan, Chiny
 
Parzenie:
W wypadku wszystkich młodych pu-erhów zdecydowanie zalecane jest parzenie w stylu azjatyckim (gongfu cha):
4-6g/100ml, temp. 95°C
Przed parzeniem ogrzewamy naczynia wodą, następnie przepłukujemy liście przez kilkanaście sekund w celu ich ogrzania, otwarcia i nawilżenia.
I parzenie 15 sekund; II 10 s; III 15s; IV 20s – kolejne parzenia stopniowo wydłużamy o kilkanaście sekund każde. Herbatę można parzyć ponad 10 razy!
 
Sposób zachodni (w większym czajniczku):
4g/250ml, temp. 85°C
I parzenie 1 minuta; II 1,5 min; III 3 min

Nie wiesz czy warto kupować całe ciastko? Dostępne są próbki 25g!

Dowiedz się więcej z naszych filmików o herbatach pu’er.
akcesoria:
region:
przeglądane