TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – Nan Gua 250 ml

Czajniczek Yixing – Nan Gua 250 ml
Czajniczek Yixing – Nan Gua 250 ml – większy czajniczek z glinki purpurowej z miasta Yixing. Klasyczny styl Nan Gua, czyli kształt naśladujący dynię. 

Tradycyjny chiński czajniczek wykonany z glinki purpurowej (zisha) charakterystycznej dla miasta Yixing.  To wygodny, dobrze wyważony czajniczek o stosunkowo dużej pojemności (250 ml) jak na czajniczki yixing. Czajniczek sygnowany pieczęcią studia na dnie, oraz pieczęciami artysty na rączce i na odwrocie pokrywki. Dobra jakość wykonania i spasowania elementów.

Uwaga! na rancie czajniczka pod pokrywką znajduje się mały odprysk. Nie wpływa on na użytkowanie i jest niewidoczny przy założonej pokrywce. Dostępna tylko jedna sztuka.

Czajniczki z glinki purpurowej mogą polepszać smak i strukturę naparu niektórych herbat. Szczególnie polecane są do herbat pu-erh i heicha oraz palonych oolongów. Mogą też dobrze sprawdzić się w parzeniu herbat czarnych i jaśniejszych oolongów, ale wymaga to wcześniejszych testów z danym typem herbaty. Charakterystyczne dla glinki purpurowej jest to, że ze względu na swoją porowatość może chłonąć aromaty parzonej w niej herbat. Dlatego zaleca się stosowanie jednego czajniczka tylko do jednej kategorii herbat. Czajniczki z Yixing wraz z używaniem i nasiąkaniem olejkami herbacianymi nabierają szlachetnej patyny. 

Czajniczek wysyłany jest w pudełku, dobrze zabezpieczony. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W trzynastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.

Pojemność: 250 ml
Masa: 226 g
Długość (dzióbek-rączka): 15 cm
Wysokość całkowita z pokrywką: 8,2 cm
Prędkość wylewania: 11-12 sekund
przeglądane