TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zhengyan Huang Mei Gui 2020

Zhengyan Huang Mei Gui 2020
Zhengyan Huang Mei Gui 2020 – herbata skalna z terenu parku krajobrazowego gór Wuyi, szczep Huang Mei Gui, czyli „Żółta Róża”.

To herbata skalna w lżejszym, bardzo aromatycznym wydaniu. Mimo palenia charakterystycznego dla oolongów z Wuyi, są w niej wyraźnie wyczuwalne aromaty kwiatowe. Występują tu akcenty, które mogą kojarzyć się z oolongami dancong z Fenghuang (cytrusy, owoce tropikalne), w związku z czym Huang Mei Gui może przypaść do gustu ich fanom. Jak na herbatę skalną, napar jest stosunkowo lekki. Jak przystało na dobrze przetworzoną herbatę z obszaru zhengyan, otrzymujemy mineralny posmak (tzw. „skalny rytm”) i orzeźwiającą „powracającą słodycz”. Herbata przeszła jedną turę palenia na węglu drzewnym, przez około 8-10 godzin. To herbata subtelna i niepozorna, która w pierwszym kontakcie może wywołać mieszane uczucia, ale im dłużej się z nią obcuje tym bardziej jest się nią oczarowanym. Chociaż na początku chcieliśmy ją odrzucić spośród otrzymanych próbek, to z każdym parzeniem coraz bardziej urzekała, ostatecznie wygrywając z kilkoma innymi lekko palonymi herbatami skalnymi. Dlatego zachęcamy do dania jej więcej niż jednej szansy. . 

Huang Mei Gui (黄玫瑰) to kultywar, który powstał przez skrzyżowanie szczepów Huang Guan Yin i Huang Dan, w klasyfikacji kultywarów gór Wuyi spotykany czasem jako kultywar numer 506. Jego nazwa (Żółta Róża), nie jest przypadkowa, bo wśród wielu szczepów o kwiatowym aromacie, ten wyróżnia się lekkim aromatem różanym, co jest dosyć rzadkie w herbacie. Prezentowana herbata pochodzi z terenu parku krajobrazowego gór Wuyi, z okolic skały Guanyin Yan. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, park krajobrazowy gór Wuyi
Kultywar: Huang Mei Gui
Zbiory: kwiecień 2020


W sprzedaży pozostała już tylko herbata pakowana w torebki 8,3g.
akcesoria:
region:
przeglądane