TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Mandal Gaon FF 2020

Darjeeling Mandal Gaon FF 2020
Darjeeling Mandal Gaon FF 2020 – herbata z Dardżylingu powstająca w domowej manufakturze. Pełna, aromatyczna i zbalansowana. Produkcja ręczna.

Herbata darjeeling z wiosennego zbioru (first flush), o nieco wyższym stopniu utlenienia liści, co daje ciemniejszy napar i bardziej owocowy profil smakowy. Można ją usytuować pomiędzy herbatami FF a bardzo wysokiej klasy SF. Dominują owoce tropikalne, a w tle pojawia się bardzo lekka nuta dymna. Jest to herbata inna niż darjeelingi powstające w dużych fabrykach, ale przy tym zachowuje podstawę smaku darjeelingów, której nie sposób pomylić i którą wszyscy uwielbiamy. 

Mandal Gaon? To nie jest nazwa ogrodu ani fabryki. To po prostu mała wioska, w której przedsiębiorczy rolnicy postanowili wyjść poza szablon i zamiast pracować w jednym z 87 ogrodów Dardżylingu, rozpoczęli uprawę i produkcję herbaty na własną rękę. Mandal Gaon znajduje się w samym północno-wschodnim rogu dystryktu Dardżyling, a niecały kilometr dalej na wschód jest już granica z Bhutanem.

Pochodzenie: Indie dystrykt Dardżyling, Mandal Gaon
Zbiory: kwiecień 2020
Kultywar: AV2 (Ambari Vegetative 2)
akcesoria:
smak:
aromat:
region:
przeglądane