TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Mandal Gaon FF 2020

Darjeeling Mandal Gaon FF 2020
herbata:
region:
smak:
aromat:
Darjeeling Mandal Gaon FF 2020 – herbata z Dardżylingu powstająca w domowej manufakturze. Pełna, aromatyczna i zbalansowana. Produkcja ręczna.

Herbata darjeeling z wiosennego zbioru (first flush), o nieco wyższym stopniu utlenienia liści, co daje ciemniejszy napar i bardziej owocowy profil smakowy. Można ją usytuować pomiędzy herbatami FF a bardzo wysokiej klasy SF. Dominują owoce tropikalne, a w tle pojawia się bardzo lekka nuta dymna. Jest to herbata inna niż darjeelingi powstające w dużych fabrykach, ale przy tym zachowuje podstawę smaku darjeelingów, której nie sposób pomylić i którą wszyscy uwielbiamy. 

Mandal Gaon? To nie jest nazwa ogrodu ani fabryki. To po prostu mała wioska, w której przedsiębiorczy rolnicy postanowili wyjść poza szablon i zamiast pracować w jednym z 87 ogrodów Dardżylingu, rozpoczęli uprawę i produkcję herbaty na własną rękę. Mandal Gaon znajduje się w samym północno-wschodnim rogu dystryktu Dardżyling, a niecały kilometr dalej na wschód jest już granica z Bhutanem.

Pochodzenie: Indie dystrykt Dardżyling, Mandal Gaon
Zbiory: kwiecień 2020
Kultywar: AV2 (Ambari Vegetative 2)
Parzenie
4 g / 250 ml
90-95°C
I parzenie 3 min
II 5-6 min
2 parzenia
przeglądane