TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing –  Duan Ni 180 ml

Czajniczek Yixing –  Duan Ni 180 ml
Czajniczek Yixing –  Duan Ni 180 ml – czajniczek z glinki duan ni (段泥) z miasta Yixing. Dobra jakość wykonania i gliny, w sam raz na początek przygody z czajnikami yixing.

Czajniczek yixing w nieco „uwspółcześnionym” stylu, bardzo oryginalny,  w którym można jednak dostrzec cechy klasycznego kształtu Fǎng Gǔ (chn. 仿古). Wykonany z jasnej gliny z domieszką ciemniejszego szamotu, który tworzy efekt nakrapiania. Tego typu glina nazywana jest duan ni (段泥). Dobry wybór do codziennego parzenia.

Chociaż jest to czajniczek produkowany masowo, to jakość wykonania i spasowania elementów jest w pełni zadowalająca i pozwala na wygodne korzystanie z czajniczka.

U nasady dzióbka znajduje się filtr w postaci 7 dziurek wydrążonych w glinie. Zapewnia dobre filtrowanie i szybkie wylewanie naparu. 

Pojemność: 175-180 ml
Masa: 189 g
Wysokość z pokrywką: 8 cm
Długość (rączka-dzióbek): 13,4 cm
Szybkość wylewania naparu: ok. 10-11 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W piętnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
przeglądane