KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
China White Snow Buds

China White Snow Buds

Aromat:
     
(ocena: 4.17/5)
Smak:
     
(ocena: 4.33/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu

White Snow Buds (Śnieżne Pąki) – herbata z północnej części prowincji Fujian. Napar ma delikatny smak oraz aromat prażonych ziaren i pieczonych, słodkich ziemniaków.

Liście i pąki są przykryte srebrnym pyłem, typowym dla białych herbat dobrej jakości. Ze względu na bardzo niski stopień utlenienia, jest to herbata, którą można umieścić na pograniczu białych i zielonych, więc zalecamy nieco niższą temperaturę parzenia.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan

Sposób przygotowania naparu: 4g liści na kubek (ok. 250 ml) zalać wodą o temp. ok. 85ºC, parzyć 2-3 min. Tę samą porcję liści można zaparzać jeszcze dwu-trzykrotnie, wydłużając czas parzenia do 3-4 min.


* Dla uzyskania właściwego smaku i „wydobycia” z herbaty zdrowotnych właściwości, należy pamiętać, aby po każdym parzeniu koniecznie oddzielić liście od naparu.

Sposoby parzenia
4 g/ 250 ml
ok. 85ºC
2-3 min.
Tę samą porcję liści można zaparzać dwu-trzykrotnie, wydłużając czas parzenia do 3-4 minut.
Oceny i opinie
Doskonały smak białej herbaty. Moim zdaniem nie jest aż tak wymagająca, jak niektórzy mówią ;) zachęcam do jej spróbowania!
Aleksander Krzyżanek | 19.08.2014
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Świetna herbata z bardzo mocnym, jak na białą aromatem i wyrazistym smakiem. Wg mnie jedna z niewielu białych, które próbowałem, a które nadają się na pierwszą poranną herbatkę w pracy (na dobudzenie). Aromat przypomina mi trochę kawę Inkę, ale tą starą jeszcze z prażonych ziaren a nie nowoczesną ekspresówkę. Smakowo podobna trochę do zielonych herbat z Korei, ale znacznie łagodniejsza od nich. Wymagająca jeżeli chodzi o parzenie - rozgrzany czajniczek i pilnowanie temperatury oraz czasu parzenia to podstawa. Inaczej nie odda całego smaku i aromatu. Jeżeli będziemy parzyć choć ciut za długo - błyskawicznie gorzknieje.
Jerzy Jabłoński | 18.10.2013
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Wyśmienita!!! Pozostawia po sobie na długo smak.
Zbigniew Janicki | 15.06.2012
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Dobrze przyrzadzona jest fantastyczna, polecam.
Bartosz Leśko | 24.12.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Wielce interesująca herbata, przede wszystkim ze względu na charakterystyczny, silny i bardzo wyraźny aromat. W dodatku aromat na tyle specyficzny, że nie każdemu przypadnie do gustu. Z pewnością od tej herbaty nie należy zaczynać \\\"przygody z białymi\\\". Dość wydajna, trzecie parzenie wciąż aromatyczne i smakowite, choć już z silną \\\"roślinną\\\" nutą. Podsumowując - herbata bardzo dobra, jednak mocno specyficzna. Mi akurat zasmakowała :)
Paweł Chmielewski | 09.07.2009
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Bardzo dobra herbata, godna polecenia.
Pawel Sylwan | 10.01.2009
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Świetna herbata, piję ją każdego dnia.
Jakub Załużny | 01.04.2008
aromat:
     
(0/5)
smak:
     
(0/5)
Rekomendacje
Tagi: białe, yunnan
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test