TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

China White Snow Buds

China White Snow Buds
herbata:
region:
chiny, yunnan, chiny, yunnan
zbiory:
wiosenne/first flush, wiosenne/first flush
funkcjonalność:
wychładzające, wychładzające

White Snow Buds (Śnieżne Pąki) – herbata z północnej części prowincji Yunnan. Napar ma delikatny smak oraz aromat prażonych ziaren i pieczonych, słodkich ziemniaków.

Liście i pąki są przykryte srebrnym pyłem, typowym dla białych herbat dobrej jakości, jednak nie jest to tradycyjna herbata biała. Ze względu na bardzo niski stopień utlenienia, jest to herbata, którą można umieścić na pograniczu białych i zielonych, więc zalecamy nieco niższą temperaturę parzenia.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan

Sposób przygotowania naparu: 4g liści na kubek (ok. 250 ml) zalać wodą o temp. ok. 85ºC, parzyć 2-3 min. Tę samą porcję liści można zaparzać jeszcze dwu-trzykrotnie, wydłużając czas parzenia do 3-4 min.


* Dla uzyskania właściwego smaku i „wydobycia” z herbaty zdrowotnych właściwości, należy pamiętać, aby po każdym parzeniu koniecznie oddzielić liście od naparu.

Parzenie
4 g/ 250 ml
ok. 85ºC
2-3 min.
Tę samą porcję liści można zaparzać dwu-trzykrotnie, wydłużając czas parzenia do 3-4 minut.

China White Snow Buds

smak
     
4.57
aromat
     
4.29
25g - 12 zł
50g - 22 zł
100g - 44 zł
200g - 88 zł
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.43 7 5 0
Bartosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Dobrze przyrzadzona jest fantastyczna, polecam.
Zbigniew smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Wyśmienita!!! Pozostawia po sobie na długo smak.
Paweł smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Wielce interesująca herbata, przede wszystkim ze względu na charakterystyczny, silny i bardzo wyraźny aromat. W dodatku aromat na tyle specyficzny, że nie każdemu przypadnie do gustu. Z pewnością od tej herbaty nie należy zaczynać "przygody z białymi". Dość wydajna, trzecie parzenie wciąż aromatyczne i smakowite, choć już z silną "roślinną" nutą. Podsumowując - herbata bardzo dobra, jednak mocno specyficzna. Mi akurat zasmakowała :)
Jakub smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Świetna herbata, piję ją każdego dnia.
Pawel smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo dobra herbata, godna polecenia.
Aleksander smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Doskonały smak białej herbaty. Moim zdaniem nie jest aż tak wymagająca, jak niektórzy mówią ;) zachęcam do jej spróbowania!
Jerzy smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Świetna herbata z bardzo mocnym, jak na białą aromatem i wyrazistym smakiem. Wg mnie jedna z niewielu białych, które próbowałem, a które nadają się na pierwszą poranną herbatkę w pracy (na dobudzenie). Aromat przypomina mi trochę kawę Inkę, ale tą starą jeszcze z prażonych ziaren a nie nowoczesną ekspresówkę. Smakowo podobna trochę do zielonych herbat z Korei, ale znacznie łagodniejsza od nich. Wymagająca jeżeli chodzi o parzenie - rozgrzany czajniczek i pilnowanie temperatury oraz czasu parzenia to podstawa. Inaczej nie odda całego smaku i aromatu. Jeżeli będziemy parzyć choć ciut za długo - błyskawicznie gorzknieje.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane