TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

China White Snow Buds

mocna herbata biała z Yunnanu

China White Snow Buds

White Snow Buds (Śnieżne Pąki) – herbata z północnej części prowincji Yunnan. Napar ma dosyć intensywny smak oraz aromat prażonych ziaren i pieczonych, słodkich ziemniaków.

Liście i pąki są przykryte srebrnym pyłem, typowym dla białych herbat dobrej jakości, jednak nie jest to tradycyjna herbata biała. Ze względu na bardzo niski stopień utlenienia, jest to herbata, którą można umieścić na pograniczu białych i zielonych, więc zalecamy nieco niższą temperaturę parzenia.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan

* Dla uzyskania właściwego smaku i „wydobycia” z herbaty zdrowotnych właściwości, należy pamiętać, aby po każdym parzeniu koniecznie oddzielić liście od naparu.

funkcje:
smak:
aromat:
region:
Parzenie
4 g/ 250 ml
ok. 85ºC
I parzenie ok. 2-3 min
II 3-4 min
2 parzenia

China White Snow Buds

mocna herbata biała z Yunnanu

smak
     
4.23
aromat
     
4.08
25g - 16 zł
50g - 29,50 zł
100g - 59 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.16 13 5 0
Jakub smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zamówiłem ja wraz z czterema innymi blialymi herbatami. Ta była najbardziej odmienna. Bliżej jej w smaku i aromacie do zielonych. Nie ma startowego aromatu siana wogóle tutaj. Zazwyczaj herbaty z Yunnan trafiają do mojego gustu.
Bartosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Dobrze przyrzadzona jest fantastyczna, polecam.
Zbigniew smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Wyśmienita!!! Pozostawia po sobie na długo smak.
Paweł smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Wielce interesująca herbata, przede wszystkim ze względu na charakterystyczny, silny i bardzo wyraźny aromat. W dodatku aromat na tyle specyficzny, że nie każdemu przypadnie do gustu. Z pewnością od tej herbaty nie należy zaczynać "przygody z białymi". Dość wydajna, trzecie parzenie wciąż aromatyczne i smakowite, choć już z silną "roślinną" nutą. Podsumowując - herbata bardzo dobra, jednak mocno specyficzna. Mi akurat zasmakowała :)
Jakub smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Świetna herbata, piję ją każdego dnia.
Adam smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
temperatura 90, parzenie 2.5min i jest fantastyczna, na pograniczu białej z zieloną, bardzo słodka i mocna
Paweł smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo dobra herbata, godna polecenia.
Aleksander smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Doskonały smak białej herbaty. Moim zdaniem nie jest aż tak wymagająca, jak niektórzy mówią ;) zachęcam do jej spróbowania!
Jerzy smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Świetna herbata z bardzo mocnym, jak na białą aromatem i wyrazistym smakiem. Wg mnie jedna z niewielu białych, które próbowałem, a które nadają się na pierwszą poranną herbatkę w pracy (na dobudzenie). Aromat przypomina mi trochę kawę Inkę, ale tą starą jeszcze z prażonych ziaren a nie nowoczesną ekspresówkę. Smakowo podobna trochę do zielonych herbat z Korei, ale znacznie łagodniejsza od nich. Wymagająca jeżeli chodzi o parzenie - rozgrzany czajniczek i pilnowanie temperatury oraz czasu parzenia to podstawa. Inaczej nie odda całego smaku i aromatu. Jeżeli będziemy parzyć choć ciut za długo - błyskawicznie gorzknieje.
Krzysztof smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Te instrukcje należy raczej traktować jako propozycje. Kilka herbat parzonych według tych instrukcji w ogóle nie wychodzą smaczne. Trzeba eksperymentować.
Malgorzata smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Bardzo smaczna. Poprawnie zaparzona musi być wyborna- ja koneser amator pijąca z filiżanki - czajniczek jeszcze przede mną lol. Ta herbata łączy dla mnie najlepsze cechy białych herbat - delikatność, jednocześnie wyrazistość /wytrawność/. Nie za bardzo roślinna, co dla mnie jest plusem... może mały minus to umiarkowany aromat. Dla mnie herabata musi pachnieć lol. Dzięki przy okazji za gratisy /jak ten/, firma mnie tym uwiodła. Herbaty w eherbacie boskie, nie mogę się doczekać dalszych złożonych przeze mnie zamówień. Pozdrawiam koneserów. Doborowe towarzystow tutaj w komentarzach :)
Maciek smak  
     
3.00     aromat  
     
3.00
Tak jak w opisie jest to coś pomiędzy białą, a zieloną. Jako Zwolennik Yin Zhen, Bai Mu Dan w ogóle nie przypadła mi do gustu- za dużo palonej nuty ala Puerh albo Inka jak ktoś wcześniej wspomniał, których nie trawie (co innego palona whisky.. :)). Tak więc jak ktoś lubi delikatnie palone smaki to polecam ...
Szymon smak  
     
2.00     aromat  
     
3.00
Naprawdę nie mogę zrozumieć co się u mnie stało, czytając wcześniejsze opinie. O ile jestem zwolennikiem by opinie o herbatach, były raczej ich opisem, a nie oceną, bo każdy ma inny gust, to tutaj muszę zrobić wyjątek. Herbata parzona według zaleceń z opakowania tzn. 4 g/250 ml temp. wody 85 st, 2,5 min miała bardzo słaby, praktycznie znikomy smak i aromat zwyczajnej niższej jakości chińskiej herbaty zielonej. Naprawdę czytając opinie o wyrazistym smaku i aromacie, nie jestem w stanie pojąć co się stało z herbatą, która do mnie przyszła. I od razu zastrzegam - nie straciłem smaku i węchu.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane