TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Cegiełka Rewolucyjna 2000
Cegiełka Rewolucyjna 2000 – pu-erh* w formie małej cegiełki. Wyborna herbata pu-erh, która pokazuje, jak długie leżakowanie wpływa na pu-erh typu dojrzałego (shu).

Czas cudownie złagodził tę herbatę, liściom nadał aromatu suchej ściółki leśnej, drewna i kadzidła. W pierwszych parzeniach można wyczuć lekkie uczucie chłodu w przełyku i przyjemną „powracającą słodycz”. Najlepszy dojrzały pu-erh jaki mieliśmy w sprzedaży? Całkiem możliwe. 

Materiał użyty do wyprodukowania tej cegiełki pochodzi z obszaru Menghai. Cześć to liście starych drzew herbacianych w wieku około 100 lat, a część liście drzewek w średnim wieku (40-50 lat). Herbata powstała na zamówienie tajwańskiego sprzedawcy i od 2004 roku przechowywana na Tajwanie. Wtedy też została opatrzona obecnym opakowaniem, będącym hołdem raczej dla herbacianych cegiełek produkowanych w czasach rewolucji kulturalnej, niż dla samej rewolucji. Nominalna gramatura tej cegiełki to 100 gramów, jednak należy raczej przyjąć, że jej rzeczywista masa wynosi 90 gramów – w wyniku utraty wilgoci podczas długiego leżakowania.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Menghai
Zbiory: 2000

Masa netto cegiełki: ok. 90 gramów

Zaznaczamy, że produkt ten nie ma na celu propagowania komunizmu. Rewolucja kulturalna była tragicznym w skutkach wydarzeniem. Miała negatywny wpływ na wszystkie aspekty życia Chińczyków, a w jej wyniku znacznie ucierpiał także przemysł herbaciany. Sklep Eherbata.pl potępia komunizm i wszystkie jego przejawy. 


*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.

Cegiełka Rewolucyjna 2000

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki zagraniczne za 36 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
herbata:
region:
chiny, yunnan
zbiory:
wiosenne/first flush, 2000
Parzenie
4-5g / 250ml wody
96℃ (wrzątek)
I 2-3min; II 4-5 min
2-3 parzenia
W stylu gongfu cha zalecamy użyć około 8g liści na 100 mililitrów wody, przepłukać herbatę przez około 15 sekund i rozpocząć od kilkusekundowych parzeń.
OCEŃ PRODUKT
     
     

trwa wysyłanie opinii...

ostatnio przeglądane