TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Cegiełka Rewolucyjna 2000

Cegiełka Rewolucyjna 2000
Cegiełka Rewolucyjna 2000 – pu-erh* w formie małej cegiełki. Wyborna herbata pu-erh, która pokazuje, jak długie leżakowanie wpływa na pu-erh typu dojrzałego (shu).

Czas cudownie złagodził tę herbatę, liściom nadał aromatu suchej ściółki leśnej, drewna i kadzidła. W pierwszych parzeniach można wyczuć lekkie uczucie chłodu w przełyku i przyjemną „powracającą słodycz”. Najlepszy dojrzały pu-erh jaki mieliśmy w sprzedaży? Całkiem możliwe. 

Materiał użyty do wyprodukowania tej cegiełki pochodzi z obszaru Menghai. Cześć to liście starych drzew herbacianych w wieku około 100 lat, a część liście drzewek w średnim wieku (40-50 lat). Herbata powstała na zamówienie tajwańskiego sprzedawcy i od 2004 roku przechowywana była na Tajwanie. Wtedy też została opatrzona obecnym opakowaniem, będącym hołdem raczej dla herbacianych cegiełek produkowanych w czasach rewolucji kulturalnej, niż dla samej rewolucji. Nominalna gramatura tej cegiełki to 100 gramów, jednak należy przyjąć, że jej rzeczywista masa wynosi 90 gramów – w wyniku utraty wilgoci podczas długiego leżakowania.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Menghai
Zbiory: 2000

Masa netto cegiełki: ok. 90 gramów

Zaznaczamy, że produkt ten nie ma na celu propagowania komunizmu. Rewolucja kulturalna była tragicznym w skutkach wydarzeniem. Miała negatywny wpływ na wszystkie aspekty życia Chińczyków, a w jej wyniku znacznie ucierpiał także przemysł herbaciany. Sklep Eherbata.pl potępia komunizm i wszystkie jego przejawy. 


*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.
akcesoria:
region:

Cegiełka Rewolucyjna 2000

ocena
     
5.00

wyprzedany

25g - 41 zł wyprzedany
90g - 124 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Pascal ocena  
     
5.00
Świetna herbata! Cudowna, prosta niezwykle słodka o nutach korzennych, drewnianych, skórzastych. Bardzo słodka, doskonała na spokojne wieczory, kojarzy się wręcz z kojącym kominkiem. Kolor wiśniowy.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane