TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Aracha Yame 2017

Aracha Yame 2017
Shincha Aracha Yame 2017 – wyśmienita shincha (dosłownie „nowa herbata”) z Yame. Herbata prosto od rolnika, niezwykle świeża. Prawdziwie sezonowy rarytas.
 
To prawdziwa shincha przeznaczona do możliwie jak najszybszego spożycia w ciągu kilku tygodni po zbiorach. Aby podkreślić świeżość tej herbaty, celowo pozostawiono w liściach większą zawartość wody (5% zamiast zwyczajowych 3%), co skutkuje żywszym smakiem i aromatem, jednak sprawia, że herbata nie nadaje się do długiego przechowywania. Ponadto, jest to herbata w wersji aracha, prosto od rolnika, nie poddana sortowaniu. 
 
Miejsce pochodzenia tej herbaty to Yame, a dokładniej wieś Yabemura i położona 650 m n.p.m. plantacja rodziny Harashima. W ostatnich latach herbaty z Yame stały się prawdopodobnie najbardziej cenionymi herbatami japońskimi, wygrywając najwięcej nagród na konkursach herbacianych. Liście pochodzą z krzewów kultywaru Yabukita, czyli najbardziej tradycyjnej japońskiej odmiany. Co ciekawe, jak na japońskie warunki są to jednak krzewy stare, bo około 50-letnie, zasadzone przez założyciela plantacji. 
 
Zbiory: drugi tydzień maja 2017
Kultywar: Yabukita
 
akcesoria:
region:
przeglądane