KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Zhangping Shui Xian 2017

Zhangping Shui Xian 2017

Aromat:
     
(ocena: 4.50/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Zhangping Shui Xian 2017 (漳平水仙) – kwiatowy, lekki oolong chiński w ciekawej formie małych, prostokątnych „ciasteczek”.
 
Kremowy napar i czarujący kwiatowy aromat kojarzący się z bzem to najbardziej wybijające się cechy tej herbaty. Na pewno trafi on w gusta wielbicieli dobrych herbat Tieguanyin, ale też oolongów tajwańkich, jak Si Ji Chun czy Jin Xuan. 
 
Zhangping Shui Xian to jedyny oolong, który tradycyjnie jest prasowany. Obecnie prasuje się oczywiście więcej oolongów, ale jest to nowsza tendencja – tylko w przypadku Zhangping Shui Xian prasowanie to cecha definiująca gatunek. „Ciasteczka” mają zazwyczaj gramaturę 5-20 gramów. Oferowany przez nas Zhangping Shui Xian zawiera w każdej porcji 8-9 gramów herbaty.
 
Herbata ta pochodzi z powiatu Zhangping w południowo-zachodniej części prowincji Fujian. Wykonywana jest z krzewów szczepu Shui Xian, najbardziej znanego z produkcji mocno palonych „oolongów skalnych” z gór Wuyi.
 
Zbiory: wiosna 2017
Szczep krzewu: Shui Xian
 
Sposoby parzenia
8g/400ml wody
96℃ (wrzątek)
I 1-1,5 min; II 20s; III 50s
Zalecamy parzenie w stylu gongfu, stosując serię krótkich parzeń w małej ilości wody.
Oceny i opinie
Naprawdę świetna herbata. Aromat kwiatowy, lekko słodki, bardzo przyjemny i mocny. W smaku również wyraźna, pozbawiona goryczy, lekko kwaśna.
Kamil Kazor | 22:34 | 04.07
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Ciekawa forma. Ładne liście, nefrytowe, zgniło-zielone, oliwkowe i rudo-brązowe, sprasowane w prostokątne ciastko. Mocny, wyraźny aromat liści po zaparzeniu, kwiatowo-kwaśny. Napar przyjemny, rześki, kojarzący się ze słodką miętą.
Kamil Ławniczak | 15:42 | 04.05
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test