TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zestaw Wen Xiang Bei

Zestaw Wen Xiang Bei
Zestaw Wen Xiang Bei  – składa się z klasycznej małej czarki i wysokiego, wąskiego wen xiang bei, po polsku potocznie nazywanego „niucharem”.

Wen xiang bei  聞香杯 dokładnie oznacza „czarkę do słuchania herbaty” i służy do podziwiania zapachu naparu. W wąskim wysokim naczyniu aromat jest lepiej wyczuwalny i dłużej można się nim delektować.

Czarki są wykonane z glinki yixing, wewnątrz dodatkowo są pokryte białym szkliwem. Naczynia mają tę samą pojemność (ok. 20 ml), dlatego napar przelany z niuchara do czarki idealnie się w niej mieści.

Przypatrując się kilkusetletniej chińskiej sztuce parzenia herbaty gong fu cha, zauważymy, że pośród herbacianych utensyliów wen xiang bei to stosunkowo nowy „wynalazek”. W drugiej połowie ubiegłego wieku na Tajwanie intensywnie zaczęła rozwijać się kultura herbaciana i wprowadzono wówczas nowe naczynie do gong fu cha.

Możesz skompletować swój własny zestaw do gong fu cha. Do tego będą jeszcze potrzebne:

- Gaiwan Yixing
- Chahai z sitkiem
- Cha pan mały.

Zestaw Wen Xiang Bei

ocena
     
5.00
19
19
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
2.50 1 5 0
Łukasz ocena  
     
5.00
Wraz z Gaiwan Yixing i Chahai (również dostępne w tym sklepie) idealnie do siebie pasują. Nie przegrzewa się podczas dłuższego użytkowania. Również póki co nie widać żadnych przebarwień ani zniekształceń.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane